Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI prohráli s ostravským FBC 4:5

SOKOLI nebodovali ani v pátém utkání v řadě. Na hřišti Ostravy prohráli 4:5 a nacházejí se tak na 12. místě Livesport Superligy.

První třetina se pardubickým florbalistům opět nepovedla. Stejně jako v předešlých utkáních otevřel skóre zápasu soupeř. Po 82 vteřinách se prosadil ostravský Herblich. Přesně o devět minut později to již bylo 2:0 z pohledu domácího celku. Košarišťan využil přihrávky Sedláčka a prostřelil Haleše. Do konce třetiny již žádný gól nepadl a tak se šlo do šaten za stavu 2:0.

Start do druhé periody vyšel lépe Sokolům. V čase 21:31 se Drba krásně vytočil od pravého mantinelu a střelou na přední tyč nedal Binderovi žádnou šanci - 2:1. V čase 25:08 ale vrátil FBC dvoubrankové vedení Marek Bräuer. O minutu a půl to vypadalo s pardubickými nadějemi na zisk bodů ještě hůře. Z předbrankového prostoru se prosadil Sedláček, který zvýšil na 4:1. SOKOLI se nadále tlačili za vyrovnáním, avšak znovu inkasovali. V čase 32:48 navýšil vedení ostravského celku na 5:1 Jan Daniš. Na pátou branku Ostravy skvěle zareagoval pardubický Polis, který využil přihrávky Drby a snížil na 4:2.

Na gól ve třetí třetině čekalo 128 přítomných fanoušků až do 50. minuty. Pakosta vyzval ke střele z první Drbu, který se nemýlil a zapsal svůj 12. kanadský bod v pardubickém dresu. Pardubičtí postupně přebrali otěže zápasu a odměnou jim byl gól na 4:3 z hole Pakosty. SOKOLI se nadále hnali za vyrovnáním, bohužel ani hra v šesti ale kýžený úspěch nepřinesla a tak se pardubičtí vrátili domů bez bodu.

Livesport Superliga, 6. kolo

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – SOKOLI Pardubice 4:5 (2:0, 3:2, 0:2)

Branky Pardubic: 21:31 Drba (Bína), 33:23 Polis (Drba), 49:35 Drba (Pakosta), 56:33 Pakosta (Žáček)

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Hurt, Pakosta, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Smola, Černý, Kaluža, Šimák, Ďopan, Bína