Související zápas

SOKOLI Pardubice
1157_20231023_105903.jpg

SOKOLI prohráli v sokolském derby s SKV

Osmé kolo Livesport Superligy zavedlo mužský celek na hřiště Sokola Královské Vinohrady. V derby Sokolů nakonec byli úspěšnější pražané, kteří zvítězili 6:3.

Oba týmy, které si byly vědomy důležitosti tohoto utkání, vstoupily do zápasu velmi opatrně. Na první branku čekali diváci v Rieger aréně až do času 9:33. Vinohradský Keller se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal míček za Denemarkova záda. SOKOLI měli velký problém dostat se do dobře zorganizované obrany Vinohrad a vystřelit na branku. Důkazem toho byly pouhé dvě střely v první periodě. 

Prvním úspěšným střelcem ve druhé třetině byl pardubický Ralfs Polis. Ten při odloženém vyloučení SKV nepohrdl nahrávkou od kapitána Prixe a střelou z první překonal Křepelku v brance Vinohrad. Vše nasvědčovalo tomu, že do třetí periody se půjde za stavu 1:1, avšak v čase 39:31 se nechal vyloučit Kaluža a o 14 vteřin později využil přesilovou hru domácích Daniel Gärtner, který tak vrátil "eskávé" zpět vedení. 

Start závěrečné třetiny vyšel lépe Vinohradům. Hned po 23 vteřinách proměnil rychlý protiútok Pergler a rázem to bylo 3:1. Přesně o čtyři minuty později to vypadalo s pardubickými nadějemi na zisk bodů ještě hůře. Bratři Gärtnerovi si vyměnili několik přihrávek ve velkém brankovišti a Daniel bez problému vstřelil čtvrtou branku Vinohrad. SOKOLI nebyli nadále schopni se na delší dobu usadit v útočném pásmu SKV a pomoci si jednoduchou hrou. Ta naopak vycházela soupeři. Spolupráce bratří Gärtnerů opět nesla své ovoce v čase 47:02, kdy se Daniel opět prosadil z prostoru před Denemarkem - 5:1. Jiskřičku naděje vykřesal v 53. minutě kapitán Prix, který dalekonosnou střelou snížil na 5:2. A když o pět minut později vstřelil třetí branku Pardubic Pakosta, tak bylo zaděláno na pořádné drama. Závěrečnou hru v šesti ale SOKOLI nezvládli, inkasovali do prázdné branky a ze hřiště SKV se tak po prohře 3:6 vrátili s prázdnou.

Livesport Superliga, 8. kolo

TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky Pardubic: 31:31 Polis (Prix), 52:44 Prix (Polis), 57:48 Pakosta (Polis)

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Hurt, Pakosta, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Smola, Černý, Kaluža, Šimák, Bína, Zajíček

Ohlasy po utkání naleznete ZDE

Sestřih branek naleznete ZDE