Související zápasy

SOKOLI Pardubice
1091_20230306_151450.jpg

SOKOLI prohrávají v sérii s Otrokovicemi 0-2

V úvodních zápasech play-down SOKOLI na Dašické dvakrát vyzvali Otrokovice. V obou případech byli úspěšní hosté, ti v sérii vedou 2-0.

První zápas

V první třetině se hrálo opatrně, oba týmy si zvykaly na novou část sezóny a na hřišti to bylo vidět. Ačkoliv byli SOKOLI více na míčku, trefovali se hosté. Dvěma šťastnými brankami se dostali do vedení, když nejprve Grich nahodil míček do předbrankového prostoru, kde si ho srazil do vlastní branky Kaluža. Druhý gól vstřelil Červenka, který z bezprostřední blízkosti procedil ze vzduchu míček za záda Haleše. Za SOKOLY snižoval Martin Zozulák, který neměl problém uklidit míček za záda Kohúta po perfektní nahrávce Adama Šmída.

Pokud se v první třetině hrálo opatrně, tak to rozhodně nešlo říct o periodě druhé. V té SOKOLI začali kupit chybu za chybou a otrokovický tým tyto minely v pardubické obraně chladnokrevně trestal. Celkem se otrokovičtí hráči ve druhé třetině prosadili pětkát, reagoval na ně pouze využitou přesilovou hrou Ivo Teichman. Díky povedené pasáži tedy šli domácí SOKOLI do šatny s pětibrankovým mankem.

I přes vysokou ztrátu ale pardubický tým neztratil naději a hnal se za vyrovnáním. Stíhací jízdu započal hned na začátku třetiny Přemek Pakosta, na kterého brankami navázali Zozulák s Prixem a v polovině třetí třetiny měli SOKOLI pouze dvoubrankovou ztrátu. Osm vteřin po brance Prixe ale hned po buly znovu vrátil hostům klidnější vedení Marek Zapletal a s nadějí SOKOLŮ na zisk prvního bodu v sérii to znovu nevypadalo dobře. To si ale nemyslel Adam Šmíd, který poté započal svou velkou jízdu. Pouhé tři minuty a třicet dva vteřin mu totiž stačily ke skórování tří branek, navíc všech z kategorie výstavních a v Pardubicích vše směřovalo k prodloužení.

Do prodloužení vstupovali rozhodně lépe rozpoloženi domácí, kteří dokázali smazat obrovskou ztrátu, v prodloužení je to ale vždy vabank. Šance vidělo 280 fantastických fanoušků na Dašické na obou stranách, brankáři byli ale úspěšní, pokračovalo se tedy do nájezdů. Výborné výkony brankářů pokračovaly i v dovednostních činnostech, zmar a bída střelců probíhala dlouhých jedenáct nájezdů. Prvním úspěšným střelcem byl v šesté sérii František Vykopal, který přisoudil první bod v sérii Otrokovicím.

Play-down Livesport Superligy, 1. zápas:

SOKOLI Pardubice – PSG Panthers Otrokovice 8:9n (1:2,1:5,6:1;0:0;0:1)

Branky Pardubic: 17:02 Martin Zozulák, 26:52 Ivo Teichman, 40:43 Přemek Pakosta, 44:06 Martin Zozulák, 49:41 Lukáš Prix, 52:05 Adam Šmíd, 53:23 Adam Šmíd, 55:37 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Burian, Prix, Pakosta, Šmíd, Zozulák, Ďopan, Slabý, Žáček, Kučera, Teichman, Šimák, Kaluža, Kohoutek, Machatý, Bína, Křinka, Nezval, Puchner

Sestřih utkání:

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

Komentář nejlepšího hráče Adama Šmída:


Druhý zápas

Stejně jako do sobotního klání, také v neděli měli lepší vstup do utkání hosté. Ti zásluhou jejich kapitána Nehily vedli již ve třetí minutě. Do dvoubrankového náskoku dostal hostující tým Martin Ležatka lehce po polovině první třetiny, na jeho branku ale reagoval hned o půl minuty později pardubický Šmíd. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:2 z pohledu SOKOLŮ.

Obrovská taktická bitva, která byla převážně vyčkávanou, než pro diváky atraktivním florbalem pokračovala také ve druhé třetině. Dlouhých 16 minut se na hřišti nestalo nic, co by stálo za zmínku, poté ale z čista jasna SOKOLI znovu inkasovali. Z nepřehledné situace před brankou se dokázal prosadit Zapletal. Když už to vypadalo, že SOKOLI přečkají do pauzy s pouhými dvěma brankami rozdílu, přišla další rána. Střelou z téměř nulového úhlu překvapil Haleše Maxim Šefčík, který si připsal svou premiérovou superligovou branku a dostal Pantery do trháku.

Se stejným cílem jako v sobotu tedy vstoupili SOKOLI do třetí třetiny, ta ale nezačala vůbec podle jejich představ. Hned 18 vteřin po jejím začátku se trefil Nehila a poslal hostující tým do již velmi komfortního náskoku. Poté ale znovu začala stíhací jízda, trestné střílení využil Martin Zozulák, po něm se trefil Šmíd, a když čtyři minuty před koncem překonal Kohúta Pakosta, rozdíl byl už pouze jednobrankový. Stejný průběh jako v sobotu ale diváci na Dašické neviděli, pardubickou otevřenou obranu v poslední minutě překonali Hrabal a Vykopal, kteří přisoudili také druhý bod v sérii otrokovickému týmu.

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 2. zápas:

SOKOLI Pardubice – PSG Panthers Otrokovice 4:7 (1:2,0:2,3:3)

Branky Pardubic: 11:26 Adam Šmíd, 47:34 Martin Zozulák, 48:06 Adam Šmíd, 55:25 Přemek Pakosta

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Burian, Prix, Pakosta, Šmíd, Zozulák, Ďopan, Slabý, Žáček, Kučera, Teichman, Šimák, Kaluža, Kohoutek, Machatý, Bína, Křinka, Nezval, Puchner

Sestřih utkání:

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

Komentář nejlepšího hráče Martina Haleše: