SOKOLI se loučí se základní částí vysokou prohrou

Nepovedený závěr základní části má za sebou pardubický “A” tým. Ten podlehl Bohemians vysoko 4:12 a v sérii play-down se utká s SKV.

Již od začátku utkání se začalo rýsovat, jakým směrem se bude zápas ubírat. V čase 01:18 totiž hosté na Dašické vedli již 0:2. O minutu později v oslabení snižoval Ivo Teichman, poté si ale znovu vzala slovo Bohemka. Do poloviny třetiny se trefili ještě Petrák s Buršíkem a skóre bylo o tři branky. Na dva góly Bohemians reagoval David Žáček, to bylo ale do ofenzivy od SOKOLŮ na dlouhou dobu vše. Ani Bohemians už žádné branky nepřidali, do šaten se tedy šlo za stavu 2:4.

Naprosto bezzubý výkon SOKOLŮ sledovalo 122 diváků na Dašické ve druhé třetině. Úřadovali pouze hosté. Ti se trefili třikrát, přesněji Buršík, Rod a Dobisík a vedli již o 5 branek. SOKOLI za tuto třetinu ani jednou nevystřelili na branku Tomáše Hyršla v brance Klokanů, skóre tedy zůstalo na pětibrankovém rozdílu.

Pro pardubické fanoušky zajímavější třetí třetina začala brankou Martina Zozuláka. Po této brance ale kromě ojedinělých šancí “A” týmu byl na hřišti znovu jen jeden tým. Tím byli hosté, kteří zasypávali brankáře Aubuse, který dostal příležitost v brance, střelami a ten jim jen těžko čelil. Ze sedmi střel za jeho zády skončilo pět a rozdíl ve skóre byl propastný. Alespoň poslední štych, řečeno mariášovým slangem, zůstal na pardubické straně. Minutu před koncem se trefil Jan Savický, jelikož ale poslední branka nemá vyšší hodnotu než branky ostatní, snižoval pouze na konečných 4:12. Díky výhře SKV v České Lípě se SOKOLI utkají v sérii play-down právě se soupeřem z Vinohrad.

Livesport Superliga, 26. kolo:

SOKOLI Pardubice - Fbš Bohemians 4:12 (2:4,0:3,2:5)

Branky Pardubic: 02:45 Ivo Teichman, 15:54 David Žáček, 44:31 Martin Zozulák, 58:43 Jan Savický

Sestava SOKOLŮ: Aubus, Haleš - Kaluža, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Prix, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý