SOKOLI se play-down nevyhnou, prohráli vysoko s Tatranem

Jedině výhra za tři body v dohrávce 16. kola na půdě Tatranu Teka Střešovice by udržela pardubické naděje na desáté místo i do posledního utkání. SOKOLI ale zápas hrubě nezvládli, prohráli vysoko 1:17 a míří do nevyzpytatelných bojů o záchranu.

Úvod utkání rozhodně nevypadal tak, jako jeho pokračování. SOKOLI začali aktivně, měli mnoho brankových příležitostí, které však, což je jedním z problémů posledních utkání, zůstaly nevyužity. Po osmnácti minutách herní převahy SOKOLŮ, ale přišly dvě slepené branky domácích, trefili se Šindelář a Kreysa, což byl začátek konce pro “A” tým v tomto utkání. Další branky se střelcům dát nepodařilo, do šaten se tedy šlo za stavu 2:0.

Od druhé třetiny začala destrukce od hráčů Tatranu, kteří do druhé třetiny vlétli daleko lépe než do té první a začalo se to podepisovat na světelné tabuli. Tři branky v rozmezí čtyř minut vstřelili postupně Meliš, Langer a Havlas, což přinutilo trenéra Zozuláka vybrat si čas na poradu. Ani ten nepomohl a Tatran přidal šestou branku, která byla poslední pro Haleše, od 36. minuty byl v pardubické brance Karel Aubus. Po vystřídání brankářů byli SOKOLI znovu velmi aktivní, Adam Šmíd využil přesilovou hru a vstřelil jedinou branku SOKOLŮ v utkání. Hned poté co se ale domácí dostali pryč z náznaku tlaku, utekl obraně Dalibor Švéda a Aubus hned při první střele, které čelil, musel lovit míček z branky.

Na zkázu, která přišla ve třetí třetině budou SOKOLI chtít vzhledem k následujícím zápasům rychle zapomenout. Deset obdržených branek za dvacet minut, pětiminutové vyloučení Žáčka, během kterých si dokázal čistý hattrick připsat Vítovec, smolný vlastní gól Kaluži. To je krátký souhrn poslední třetiny zápasu, který musí “A” tým rychle hodit za hlavu a pokračovat v práci do důležitých bojů o udržení.