Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI se ujímají vedení v sérii

Pardubičtí hráči před fantastickou kulisou na Dašické vyválčili veledůležitý třetí bod v sérii. Již ve čtvrtek budou mít možnost sérii ukončit.

SOKOLI byli od začátku utkání aktivnější, a to se začalo hned projevovat také ve skóre. To poprvé změnil ve druhé minutě skrytou střelou Ďopan, který přidal klid na pardubické hokejky. Pardubičtí hráči pokračovali aktivně, nepouštěli soupeře do šancí a sami si šance vytvářeli. Jednu z nich proměnil v polovině třetiny Šmíd. Hosté ale nesbalili zbraně a do konce třetiny se jim povedlo vyrovnat, rychlou rozehrávku využil Grich.

Na začátku druhé třetiny přišla pro rozjetou Dašickou studená sprcha. Důraz na brankovišti prokázal Minich, který protlačil míček za záda Denemarka. To ale SOKOLY nakoplo a od tohoto momentu byl na hřišti pouze jeden tým. Celkem se ve druhé třetině SOKOLI trefili čtyřikrát a hnáni výbornou kulisou 520 diváků se hnali také za třetím bodem v sérii.

Ve třetí třetině nechtěli SOKOLI nic nechat náhodě a pokračovali tedy ve stejné aktivní hře. Týmu mohlo lehce zatrnout při snížení Zapletala, klid mu ale znovu dodal Martin Zozulák, který společně s Adamem Šmídem dobře vyřešil brejkovou situaci. Play-down emoce dal poté soupeři ochutnat kapitán Jakub Burian, emoce ale nezachutnali rozhodčím utkání, Burian tedy vyfasoval osobní trest za nesportovní chování a SOKOLI museli pokračovat bez kapitána. Přesilovou hru po tomto vyloučení navíc využil Hrabal a znovu dostal hosty do tříbrankového manka. SOKOLI ale po této brance nenechali nic náhodě, sami využili nabídnutou přesilovou hru, dvakrát se trefili při hře soupeře bez brankáře a působivým výsledkem si připsali třetí bod v sérii.

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 5. zápas:

SOKOLI Pardubice – PSG Panthers Otrokovice 10:4 (2:1,4:1,4:2)

Branky Pardubic: 01:35 Marek Ďopan, 08:53 Adam Šmíd, 24:25 Lukáš Kučera, 30:34 Martin Zozulák, 32:28 Adam Šmíd, 38:52 Martin Zozulák, 49:23 Martin Zozulák, 55:01 Ivo Teichman, 56:59 Adam Šmíd, 59:56 Lukáš Slabý

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Burian, Prix, Zozulák, Šmíd, Pakosta, Bína, Savický, Žáček, Šimák, Ďopan, Slabý, Nezval, Kučera, Teichman, Křinka, Kohoutek, Machatý, Klein