SOKOLI si z náročného dvojzápasu odváží bod z půdy FbŠ Bohemians

Dva herně povedené zápasy se povedly pardubickému “A” týmu v zápasech s týmy z horní poloviny tabulky. V zápase s FbŠ Bohemians dokonce SOKOLI sahali po třech bodech, nadějný náskok však ztratili a museli se spokojit s bodem za prohru v prodloužení. V domácím utkání s lídrem tabulky i přes dobrý výkon ukázal soupeř velkou kvalitu a “A” tým body získat nedokázal, když prohrál 7:14.

SOKOLI Pardubice – FbŠ Bohemians

SOKOLI se v oslabené sestavě rozhodně ničeho nebáli a do zápasu nastoupili velmi sebevědomě. Již ve druhé minutě otevřel krásným “zorro trickem” skóre Petr Černý. Soupeř však dokázal dvěma slepenými góly v páté minutě otočit prospěch utkání na svou stranu. Vedení netrvalo dlouho, když o dvě minuty později srovnával Savický. Do šatny se šlo při vedení Bohemians, na 3:2 zvyšoval Šebek.

Zápas plný obratů pokračoval ve druhé třetině, která jednoznačně patřila SOKOLŮM. Na 3:3 srovnával Šmíd a o tři minuty později poslal SOKOLI do vedení svou druhou brankou Savický. Na tyto trefy dokázal reagovat Krebner. Poté už na hřišti dominoval pouze pardubický tým. Během čtyř minut se postupně trefili Černý, Pakosta, Šmíd a Kučera, který vyhnal z branky domácího brankáře Hyršla. Drobná pauza při střídání brankářů zastavila pardubický nápor a 22 vteřin před koncem druhé části snižoval na 5:8 Tomčo.

SOKOLI se obdrženou brankou v závěru třetiny nenechali rozhodit, hned v úvodu třetí části navýšil náskok zpět na čtyři branky Jan Savický, který završil hattrick a potvrdil skvělý zápas první formace. Boheimans po této brance přepli na vyšší rychlostní stupeň a postupně začali své manko mazat. Na gól Savického během minuty reagoval Zezulka a zavelel k obratu. Brankami Šárky, Maliče, Pěničky a Punčocháře se domácím povedlo otočit skóre ve svůj prospěch. Poslední slovo základní hrací doby měli však SOKOLI, minutu před koncem využil přesilovou hru Petržela a šlo se do prodloužení.

Výhodu v podobě přenesené přesilovky ze závěru utkání si Bohemians uniknout nenechali, rozhodl Malič. SOKOLI si tedy po velmi divokém utkání odváží cenný bod z půdy soupeře.

Livesport Superliga, 18. kolo:

Fbš Bohemians - SOKOLI Pardubice 11:10p (3:2,2:6,5:2;1:0)

Branky SOKOLŮ: 01:41 Petr Černý, 06:26 Jan Savický, 21:00 Adam Šmíd, 25:55 Jan Savický, 35:05 Petr Černý, 36:41 Přemek Pakosta, 39:04 Adam Šmíd, 39:19 Lukáš Kučera, 40:14 Jan Savický, 58:47 David Petržela

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kučera, Kohoutek, Pakosta, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Rusin, Lehký, Smola, Černý, Velc, Formánek

OHLASY TRENÉRA MARTINA ZOZULÁKA A NEJLEPŠÍHO HRÁČE ADAMA ŠMÍDA (čas 1:39)

SESTŘIH BRANEK UTKÁNÍ FbŠ Bohemians - SOKOLI Pardubice

SOKOLI Pardubice – 1. SC TEMPISH Vítkovice

Namotivován dobrým sobotním výkonem vstoupil “A" tým do domácího utkání s lídrem tabulky, Vítkovicemi. První třetina byla velmi vyrovnaná, šance měly oba týmy. Skóre otevřel na začátku páté minuty Šindler a o dvacet vteřin později na 0:2 zvyšoval Sidunov. SOKOLI se obdrženými brankami nenechali zastrašit a pokračovali ve velmi zodpovědném výkonu. Na 1:2 snižoval Savický, poté skóre navýšil Delong. Poslední slovo třetiny měly Pardubice, konkrétně Smola, který snižoval na 2:3.

Velmi vyrovnané utkání pokračovalo ve druhé části, kde Vítkovice díky dvěma slepeným brankám Delonga a Gattnara odskočili již do tříbrankového vedení. SOKOLŮM se však znovu podařilo snížit, svou velmi dobrou formu potvrdil brankou na 3:5 Adam Šmíd. Na tuto branku reagoval skvěle hrající Hájek, skóre při druhé pauze bylo tedy 3:6.

Gólové hody si připravil zápas do třetí třetiny. Jako první se na střeleckou listinu třetí části zapsal Bräuer a o minutu později zvyšoval Hájek. Ani pětibrankový náskok Vítkovic Pardubice nezastavil, na 5:8 snižovali Šmíd a svou premiérovou superligovou brankou Vojtěch Rusin. Soupeř žádné drama nechtěl připustit, brankami Kalety, Hájka a Šebesty si znovu vypracoval komfortní náskok. Naděje však zhasíná poslední, to krásně ukázal Vojtěch Rusin s Přemkem Pakostou, kteří znovu snižovali, nyní na 7:11 a na Dašické bylo zaděláno na drama. Vítkovice však pardubické naděje na bodový zisk rychle utlumily, hattrick dovršil Delong, svou čtvrtou branku v utkání přidal Hájek a jedenáct vteřin před koncem na konečných 7:14 zvyšoval Čonka-Skyba.

Livesport Superliga, 8. kolo:

SOKOLI Pardubice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:14 (2:3,1:3,4:8)

Branky Pardubic: 08:21 Jan Savický, 13:32 Michal Smola, 33:20 Adam Šmíd, 44:37 Adam Šmíd, 45:35 Vojtěch Rusin, 53:19 Vojtěch Rusin, 55:49 Přemek Pakosta

Sestava SOKOLŮ: Aubus, Haleš - Kaluža, Kučera, Kohoutek, Pakosta,Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Rusin, Lehký, Smola, Černý, Formánek