Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI statečně vzdorovali favoritovi, na body to ale nestačilo

V první říjnový den v roce přivítali SOKOLI na svém hřišti favorita z Vítkovic. Toho se podařilo svěřencům trenéra Štancla dlouho trápit, nakonec z toho ale zisk bodů nebyl.

První třetina zápasu a stejný scénář, jako v předešlých zápasech. SOKOLI nezachytili úvod a tak v 6. minutě vstřelil první branku Vítkovic Hájek, který byl před Halešem nikým nehlídán. O padesát vteřin to vypadalo s pardubickými nadějemi na zisk bodů ještě černěji. Balónek se po skrumáži před Halešovou brankou dostal k Rostislavu Gattnarovi, který zvýšil na 2:0 z pohledu hostů. Zbytek třetiny se dohrával v podobném stylu, jako začal. Vítkovice byly většinu času na balónku a diktovaly tempo zápasu. SOKOLI poctivě bránili a čekali na brejky. Ani jeden však v první třetině nedokázali využít a tak se šlo do šaten za stavu 0:2.

Obdobný průběh pokračoval i ve druhé periodě. Vítkovice tlačily svého soupeře, avšak většina střel končila buď na tělech bránících hráčů Pardubic či mimo Halešovu svatyni. Paradoxně z brejkové situace vstřelili třetí gól Vítkovice. Palčinský od své branky vyvezl balónek a předložil ho Adamu Šmídovi, který se nemýlil. Expardubický střelec svůj gól sportovně neslavil. Jestli je věc, na kterou se SOKOLI mohou v letošním ročníku spolehnout, tak jsou to přesilové hry. Tu zužitkoval v čase 32:43 Pakosta a snížil tak na 1:3.

Start třetí třetiny vyšel lépe Sokolům. Drba šikovně zpracoval přihrávku od Nezvala a vybídl ke skórování Žáčka, který se z hranice malého brankoviště nemýlil - 2:3. Domácí cítili šanci a snažili se jasnému favoritovi utkání vstřelit vyrovnávací branku. To se bohužel i přes velké množství přečíslení nepodařilo. V čase 54:34 totiž prostřelil Haleše na přední tyč Hubálek. SOKOLI se tak odhodlali ke hře bez brankáře, ta však ale nebyla úspěšná. Pardubičtí špatně rozehráli útočnou standardní situaci a po brejku na druhé straně zvyšoval již na rozdíl tří branek Pažák. Poslední zásah z pardubické strany přišel v čase 58:41, kdy Drba využil zmatku v blízkosti Jasiokovi branky a připsal si druhý kanadský bod v zápase. Na konečných 3:6 upravil skóre zápasu Matejčík.