Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI v divoké přestřelce porazili BLACK ANGELS

Neuvěřitelných 20 branek nabídl zápas šestého kola Livesport Superligy. V této přestřelce lépe obstáli SOKOLI a připisují si další tři body do tabulky za výhru 12:8.

Dá se říct, že zápas začal až v šesté minutě. Do té doby opatrný výkon obou týmu znamenal otevření skóre utkání právě v této minutě. Nezůstalo ale pouze u jedné branky. Katastrofických 68 vteřin znamenalo pro SOKOLY tříbrankové manko, domácí se totiž v tomto krátkém časovém období trefili hned třikrát. Pardubičtí hráči ale ukázali, že stoupající tendence výkonů jim pomohla na takovéto situace reagovat, pokračovali v nastavené hře a o deset minut později bylo znovu vyrovnáno. Do šaten ale přeci jen šli o branku šťastnější domácí, v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky se prosadil Jakub Renčín.

Ve druhé třetině byl na hřišti pouze jeden tým. SOKOLI hned od úvodu této části utkání dominovali a začali si vypracovávat náskok. Hned v první minutě této třetiny srovnával Pakosta, na nějž navázal povedenou minutou Ivo Teichman, který nejprve proměnil nařízené trestné střílení a v zápětí se po chybě domácích trefil také ze hry. Na Teichmanovu branku rychle odpověděl Jakub Hromada, to ale nenechalo chladným Martina Zozuláka, který znovu vrátil SOKOLŮM dvoubrankový náskok. Ke konci třetiny se trefili ještě Pakosta a Zozulák, což pro Pardubice znamenalo znamenalo čtyřbrankové vedení do poslední třetiny. Zozulák i Pakosta navíc svými brankami zkompletovali hattrick v tomto utkání

Pokud někdo od třetí třetiny očekával klidnější podívanou před 110 diváky v pražských Kbelích, tak byl na omylu. Domácímu týmu se díky brankám Renčína a Neklana podařilo dostat zpět na dostřel a o drama bylo postaráno. Právě Neklan se necelých šest minut před koncem zápasu trefil znovu a z náskoku SOKOLŮ zbývala jediná branka. V kritický moment ale zaúřadovala opora pardubické svatyně Martin Haleš, který několika jistými zákroky zabránil vyrovnání a následně perfektním výhozem našel Adama Šmída, jenž ukázal, že se v podobných situacích nemýlí a přidal zpět klid na pardubické florbalky. Domácím nezbylo nic jiného, než zkusit risk při hře bez brankáře, ten se jim ale nepovedl a do jejich branky přistály ještě dva míčky z čepelí Šmída a Žáčka.

Druhá přestřelka v letošní sezóně, ale s jiným výsledkem. SOKOLI přestříleli domácí BLACK ANGELS poměrem 12:8 a díky třem bodům se posunuli na sedmé místo v tabulce Livesport Superligy.

Livesport Superliga, 6. kolo:

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice 8:12 (4:3;1:6;3:3)

Branky Pardubic: 10:33 Martin Zozulák, 11:34 Lukáš Kučera, 15:34 Přemek Pakosta, 20:41 Přemek Pakosta, 28:27 Ivo Teichman, 29:29 Ivo Teichman, 32:46 Martin Zozulák, 37:31 Přemek Pakosta, 39:36 Martin Zozulák, 56:01 Adam Šmíd, 58:46 Adam Šmíd, 59:39 David Žáček

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Kaluža, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Viterna, Kohoutek, Žáček, Slabý, Šmíd, Křinka, Burian, Ďopan, Černý, Sákra, Šimák