Související zápasy

SOKOLI Pardubice

SOKOLI v Otrokovicích srovnali sérii na 2-2

Zápasy naprosto odlišné, oba ale se stejným koncem. SOKOLŮM se v Otrokovicích podařilo smazat manko a série bude pokračovat za vyrovnaného stavu.

První zápas

Na rozdíl od domácích zápasů, v tom sobotním v Otrokovicích se vstup do utkání povedl výrazně lépe SOKOLŮM. Hned v patnácté vteřině sobotního klání rozvlnil síťku za Kohútem Adam Šmíd. Když na něj navíc o tři minuty později navázal po krásné nahrávce Pakosty Lukáš Prix, SOKOLI vedli již o dvě branky. Pokračovalo se opatrně, stejně jako v Pardubicích. Klid na Otrokovickém Štěrkovišti přerušil až Ivo Teichman, který rychlým výpadem vybojoval trestné střílení. Své rozhodnutí si rozhodčí ještě přezkoumali u videa, chybu ale neshledali, k nájezdu se postavil Martin Zozulák. Hezká bekhendová klička Martina Zozuláka a překonání Kohúta již potřetí v první třetině znamenala pauzu při skóre 0:3 z pohledu domácích.

Opatrně se pokračovalo také ve druhé třetině. SOKOLI drželi více míček, přes tuhou obranu domácího týmu ale neměli mnoho prostoru, kudy se dostat k ohrožení Kohúta. K tomu jim pomohla přesilová hra, kterou nekompromisně využil první brankou v sérii Kučera a zvýšil vedení SOKOLŮ. Pouze lehce přes minutu ale trvalo domácím na tuto branku zareagovat, Otrokovice vrátilo do hry úderné duo Ležatků, které poprvé překonalo jistého Denemarka v brance SOKOLŮ.

Raketový vstup do třetí třetiny ukázali pardubičtí hráči zaplněné hale v Otrokovicích. Pouhých sedm vteřin po úvodním buly překonal Kohúta druhou brankou v zápase Lukáš Prix a SOKOLI hned v úvodu třetiny utlumili tlak o vyrovnání ze strany soupeře. Dlouho pokračoval klasický scénář této série, ten přerušilo až vyloučení Jakuba Buriana. Přesilovou hru sice domácí nevyužili, hned po návratu pardubického kapitána se ale šťastně trefil Nehila, který snížil znovu na tříbrankový rozdíl. Domácí byli poté trestáni za svou nedisciplinovanost dokonce dvakrát, SOKOLI ale přesilovou hru 5 na 3 nevyužili, Panthers se tedy mohli vrhnout do závěrečného tlaku. Dvě a půl minuty před koncem utkání snížil Nehila, to bylo ale od domácích vše. Fantastický Denemark poté pochytal všechny pokusy soupeře, navíc půl minuty před koncem vyslal do brejkové situace Přemka Pakostu, který krásnou brankou pečetil výhru SOKOLŮ.

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 3. zápas:

PSG Panthers Otrokovice – SOKOLI Pardubice 3:6 (0:3,1:1,2:2)

Branky Pardubic: 00:15 Adam Šmíd, 03:25 Lukáš Prix, 14:54 Martin Zozulák, 28:18 Lukáš Kučera, 40:07 Lukáš Prix, 59:30 Přemek Pakosta

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Burian, Prix, Zozulák, Šmíd, Pakosta, Bína, Savický, Žáček, Šimák, Ďopan, Slabý, Nezval, Kučera, Teichman, Křinka, Kaluža, Kohoutek

Sestřih utkání:

Pozápasové rozhovory:

Druhý zápas

Domácí Otrokovice se poučili z nepovedeného sobotního úvodu a do zápasu v neděli vstoupily výrazně lépe. První branku utkání těsně před polovinou první části zápasu vstřelil Zapletal. Když navíc o minutu déle měli domácí celé dvě minuty dvojnásobné přesilové hry, bylo pro SOKOLY ještě hůře. Přesilovou hru využil Nehila a domácí vedli již o dvě branky. SOKOLI jako by na hřišti nebyli, z toho je zachránilo z čista jasna nařízené trestné střílení, ke kterému se postavil specialista na tuto situaci Martin Zozulák, který proměnil také třetí nájezd ve třetím po sobě jdoucím zápase. Tato branka pardubické hráče nastartovala, netrvalo to ani minutu a svou první brankou po návratu srovnával Jan Savický.

Ve druhé třetině byl na hřišti pouze jeden tým. Tím byli domácí, kteří postupně navyšovali skóre. Ve druhé třetině se trefili hned třikrát a dostali se do komfortního vedení. Malátný výkon pardubického týmu pokračoval až do třetí třetiny, když se v její polovině trefil v další přesilové hře Nehila, naděje SOKOLŮ na úspěch byla již mizivá.

Dlouhých deset minut před koncem utkání, při ztrátě čtyř branek se tedy SOKOLI vydali ke hře bez brankáře. Ta začala fungovat dá se říct hned, naději pro Pardubice vykřesal Kučera. SOKOLI nadále tlačili, ale dlouho se nemohli dostat přes otrokovickou pětici. Tu překonal podruhé Kučera, který čtyři minuty před koncem snižoval na rozdíl pouhých dvou branek. Čas neúprosně utíkal a SOKOLI se stále nemohli dostat blíže na dostřel. To se povedlo až třináct vteřin před koncem základní hrací doby, kdy se šťastně trefil Teichman. Času moc nezbývalo, SOKOLI tedy hned po buly vyrazili dopředu, trvalo to pouhých pět vteřin a bylo vyrovnáno, David Žáček si svou první branku v sérii nemohl vybrat v lepší čas, kdž procedil míček za záda Kohúta a srovnal na 6:6. Pokračovalo se tedy v prodloužení, pardubičtí hráči byli ale ve velkém laufu a za neustálé podpory pardubických fanoušků v Otrokovicích se hnali za rozhodnutím. Trvalo to pouhé tři minuty, kdy vypálil Adam Šmíd, který přisoudil také druhý bod z otrokovického dvojzápasu na stranu SOKOLŮ.

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 4. zápas:

PSG Panthers Otrokovice – SOKOLI Pardubice 6:7p (2:2,3:0,1:4;0:1)

Branky Pardubic: 13:52 Martin Zozulák, 14:24 Jan Savický, 51:24 Lukáš Kučera, 56:06 Lukáš Kučera, 59:47 Ivo Teichman, 59:52 David Žáček, 62:59 Adam Šmíd