Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI v posledním utkání základní části přehráli Karlovy Vary

Závěr základní části SOKOLŮM vyšel. Na Dašické dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a proti Karlovým Varům získat tři body.

První třetina se SOKOLŮM vůbec nepovedla. Vstup do ní se ale svěřencům Štancla paradoxně povedl, hned ve třetí minutě poslal Pardubice do vedení Martin Zozulák. Poté jako by si ale hráči mysleli, že to půjde samo. Opak byl ale pravdou, aktivní tým Karlových Varů začal využívat chyb v pardubické hře a svou aktivitou pomalu obracel skóre utkání na svou stranu. Hosté se v první periodě trefili celkem třikrát a vedli tedy o dvě branky.

Naprosto odlišně museli SOKOLI pokračovat ve druhé třetině, pokud chtěli pomýšlet na bodový zisk z utkání. To se dařilo a hrála se vyrovnaná partie. Poté ale přišla další z chyb v obraně, kterou chladnokrevně využil Lebeda, který poslal Karlovy Vary již do tříbrankového vedení. Reakce na tuto branku ale netrvala dlouho, půl minuty po ní totiž snižoval svou druhou brankou v sezóně Petr Křinka. O dalších třicet vteřin později bylo na Dašické ještě veseleji, první bod v sezóně si totiž fantastickou ránou připsal Vojtěch Kaluža a SOKOLI již byli na dostřel. Na konci třetiny dostali SOKOLI ještě možnost dvouminutové dvojnásobné přesilové hry, ta ale zůstala nevyužitá, do třetí třetiny tedy museli dotahovat jednobrankové manko.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili pardubičtí již výrazně aktivněji. Hned v její čtvrté minutě už před 363 diváky na Dašické dokonce vedli, prosadil se totiž Kohoutek s Kučerou. Po brance Kučery navíc neproměnil trestné střílení Martin Zozulák, to ale SOKOLY nemuselo mrzet, náskok totiž navýšil Kohoutek, který prožil svůj první dvoubrankový superligový večer. Necelých pět minut před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře, kterou po dvou minutách poprvé využil Miloš Tyl. To ale bylo naštěstí pro SOKOLY od hostů do ofenzivy vše a i přes velmi hektickou poslední minutu již zůstal Haleš v brance nepřekonaný a SOKOLI si z posledního utkání před play-down odnášejí tři body.

Livesport Superliga, 26. kolo:

SOKOLI Pardubice – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (1:3,2:1,3:1)

Branky Pardubic: 02:45 Martin Zozulák, 27:40 Petr Křinka, 28:10 Vojtěch Kaluža, 41:55 Jiří Kohoutek, 43:27 Lukáš Kučera, 49:58 Jiří Kohoutek

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Burian, Prix, Machatý, Zozulák, Šmíd, Ďopan, Slabý, Křinka, Kučera, Žáček, Šimák, Kaluža, Puchner, Savický, Bína, Kohoutek, Nezval, Černý