SOKOLI ve vyrovnaném zápase s BLACK ANGELS těsně prohráli

Kvalitní a vyrovnaný zápas viděli fanoušci v UNYP ARÉNĚ. Z tohoto utkání plného zvratů si bohužel SOKOLI neodváží ani bod, prohráli totiž těsně 5:6.

Utkání začalo tak, jak poté probíhalo až do konce. Týmy byly od začátku velmi aktivní, obě družstva chtěla body z tohoto zápasu. Hned ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Tomáš Hanák, na jehož branku reagoval o tři minuty později Rusin, který srovnával na 1:1.  V polovině třetiny exceloval Martin Haleš, který za svá záda nepustil trestné střílení Hanáka a udržel vyrovnané skóre. Do šaten se ale za vyrovnaného stavu nešlo. Dvěma slepenými brankami v osmnácté minutě domácí odskočili na rozdíl dvou branek.

Také druhá třetina začala v duchu aktivity a soubojové hry. Skóre této části odšpuntoval Lukáš Prix, který snižoval na 3:2. Tvrdé utkání bohužel v polovině zápasu přineslo zranění, David Žáček po souboji s obráncem zůstal ležet na hřišti, v bolestech opustil hřiště a zápas nedohrál. Změna skóre přišla znovu až ke konci třetiny, na 4:2 odskočili ANGELS díky brance Baumana.

SOKOLI skóre o dvě branky nesložilo, ba naopak, nakoplo je k ještě větší aktivitě. Tato aktivita se vyplatila, ve 44. minutě vstřelili dvě branky, přesněji Šmíd s Velcem a bylo vyrovnáno. Nastavený trend třetí třetiny pokračoval, “A” tým byl po srovnávací brance všude a v přesilové hře šel do vedení, krásnou kombinaci zakončil Matyáš Velc. Bohužel hned čtyři vteřiny po gólu Velce SOKOLY sesadil z rozjetého koně Jakub Boček, který akcí hned po buly srovnával na 5:5. Po brance Bočka se bojovalo o každý centimetr hřiště, na to doplatil Adam Šmíd, který dohrál domácího obránce daleko za hranou pravidel a od rozhodčích viděl červenou kartu. Příležitost v podobě pětiminutové přesilové hry dokázali domácí využít jednou, přesně se trefil znovu Matěj Boček. “A” tým ale zápas nevzdal, snažil se o vyrovnání. To však nepřišlo, SOKOLI tedy ze zápasu, který pro diváka nabídl vše, odjíždí bez bodů po prohře 5:6.

Livesport Superliga, 12. kolo:

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice 6:5 (3:1,1:1,2: 3)

Branky Pardubic: 07:40 Vojtěch Rusin, 29:09 Lukáš Prix, 43:23 Adam Šmíd, 44:04 Matyáš Velc, 47:31 Matyáš Velc

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Petr, Pakosta, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček

Pozápasové hodnocení trenéra Martina Zozuláka a nejlepšího hráče Vojtěcha Rusina (čas 1:47)