Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI ve vyrovnaném zápase s SKV těsně padli

Vyrovnané sokolské derby nabídl zápas 11. kola Livesport Superligy. V zápase tabulkových soupeřů byli úspěšnější domácí Vinohrady, které si připsaly tři body do ligové tabulky.

Sokolské derby tabulkových soupeřů nabídlo zpočátku utkání velmi opatrné. Oba týmy nikam nespěchaly a pokud si již šance vytvořily, tak končily na bezchybných brankářích obou týmů. První třetina ale bez branek neskončila, chybu Prixe potrestal klidným zakončením Švejda. Ačkoliv SKV přestřílelo v úvodní dvacetiminutovce hostující SOKOLY vysoko 12:4, tak se do šaten šlo za přívětivého stavu 1:0.

V začátku třetiny se museli SOKOLI bránit oslabení z předešlé části, to se jim povedlo a vzápětí také dostali příležitost zahrát si v početní výhodě. Tu využil Ivo Teichman a srovnal tak skóre. Světelná tabule v hale na Vinohradech se měnila znovu téměř přesně za 10 minut, SKV poslal zpět do vedení Ondřej Plíhal. Na branky byla skoupá také druhá třetina, týmy po ní odešly do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Ve třetí třetině viděli fanoušci daleko zábavnější podívanou. Třetina plná zvratů začala výrazně lépe pro pardubický tým. Brankami Pakosty, Kučery a Zozuláka v rozmezí čtyř minut se dostali SOKOLI poprvé v zápase do vedení, vedli 4:2. Poté ale přišla povedená pasáž také od domácích hráčů, kteří se trefili také třikrát v krátkém časovém rozmezí a vrátili vedení zpět na svou stranu. To se ale nelíbilo SOKOLŮM, kteří díky brance Žáčka tři minuty před koncem utkání znovu srovnali. Minutu před koncem ale přišla pro Pardubice pohroma, povedená střela Vojtěcha Mácy skončila za zády skvěle chytajícího Martina Haleše a přisoudila všechny tři body na stranu SKV. SOKOLI šli do risku bez brankáře, ten ale nevyšel a Ivan Pergler završil do prázdné branky stav utkání na konečných 7:5.

Livesport Superliga, 11. kolo:

TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice 7:5 (1:0,1:1,5:4)

Branky Pardubic: 22:33 Ivo Teichman, 44:23 Přemek Pakosta, 47:08 Lukáš Kučera, 48:32 Martin Zozulák, 56:32 David Žáček

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Zozulák, Šmíd, Pakosta, Burian, Nezval, Kučera, Teichman, Žáček, Prix, Ďopan, Kohoutek, Křinka, Černý, Šimák, Slabý, Machatý, Viterna, Kaluža

Pozápasové rozhovory (od času 3:00)