987_20220328_104953.jpg

SOKOLI vezou z Brna dvě výhry

SOKOLI vyhráli obě utkání na hřišti Hattricku Brno a v úterý mohou celou sérii ukončit.

Oba zápasy na venkovní půdě měly naprosto odlišné průběhy. V sobotním zápase se na gól dlouho nečekalo. Již ve druhé minutě zápas nabral obrátky díky brance Přemka Pakosty. Hrálo se aktivně, oba týmy si šly pro důležitý bod, na 1:1 srovnával Lukáš Lhota. Po brance hráče, který je v Brně na hostování z Liberce, ale začali úřadovat SOKOLI.

Postupně se trefili Šmíd, Kučera a Žáček a vše nasvědčovalo tomu, že si “A” tým kráčí za poklidným vítězstvím. Tomu tak ale nebylo. Hattrick se vydal na stíhací jízdu a dvěma slepenými brankami Bednáře a Jalového v rozmezí dvaceti vteřin zápas zdramatizoval, SOKOLI vedli 4:3. 

Obrovská komplikace pro “A” tým nastala ve 47. minutě zápasu. Mladík Jan Nezval přehnal svou aktivitu a byl za ni odměněn pětiminutovým trestem, který dal domácím do ruky všechny trumfy. Bojovný výkon čtveřic na oslabení ale znamenal pouhý jeden obdržený gól, po vypršení Nezvalova trestu bylo tedy skóre srovnané. Ubráněné oslabení “A" tým nakoplo, krásnou brankou mu vrátil vedení kapitán Pakosta.

Po brance Pakosty ještě zvýšil náskok Pardubic Martin Zozulák, na nějž reagoval Jonáš Kůra, který ale pouze snižoval 5:6 a na více to domácím nestačilo. “A” tým v domácí atmosféře v Brně, díky perfektním pardubickým fanouškům zvítězil 6:5 a připsal si druhý bod v sérii.

Přesně 24 hodin po začátku třetího zápasu začal v hale na Maloměřicích čtvrtý zápas série. Oba týmy nechtěly sklouznout k bláznivému začátku, jako tomu bylo v zatím všech utkání série. K tomu také nedošlo, utkání ale sklouzlo do druhého extrému. Celých 43 minut čekali fanoušci v brně na úvodní gól utkání.

V čase 43:00 odčaroval Kolajtovu branku po ojedinělé chybě domácích Martin Zozulák. V tu chvíli se spustil pardubický uragán, který se již do konce zápasu nezastavil. Postupně se trefili Pakosta, dvakrát Savický, Šmíd a znovu Zozulák. Perfektní výkon do obrany a efektivní výkon útoku zařídily působivou výhru 6:0. Nyní je však výsledek zapomenut, SOKOLI vedou v sérii 3:1, v úterý budou mít možnost využít matchball a ukončit sérii. 

Za zmínku navíc rozhodně stojí dvě věci. Perfektní fanoušci, kteří na oba zápasy dorazili do dalekého Brna a vytvořili SOKOLŮM domácí kulisu, jež je dohnala za výhrami. Druhou věcí je výkon Martina Haleše, který si připsal premiérové čisté konto v Livesport Superlize a k tomu si připsal v obou zápasech po jedné asistenci!

3. zápas:

FBŠ Hummel Hattrick Brno – SOKOLI Pardubice 5:6 (1:3,2:1,2:2) 

Branky Pardubic: 01:58 Přemek Pakosta, 12:29 Adam Šmíd, 16:32 Lukáš Kučera, 21:44 David Žáček, 56:31 Přemek Pakosta, 58:06 Martin Zozulák

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Burian, Šmíd, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý

Sestřih branek

Ohlasy trenéra Milana Koubka


4. zápas:

FBŠ Hummel Hattrick Brno – SOKOLI Pardubice 0:6 (0:0,0:0,0:6)

Branky Pardubice: 43:00 Martin Zozulák, 47:05 Přemek Pakosta, 52:49 Jan Savický, 57:22 Jan Savický, 58:27 Adam Šmíd, 58:57 Martin Zozulák

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Burian, Šmíd, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý

Sestřih branek

Ohlasy trenéra Milana Koubka