705_20191018_125901.jpg

SOKOLI vyráží do Kutné Hory, kde se utkají se Spartou

Sedmé kolo Superligy florbalu odehrají SOKOLI v Kutné Hoře. Ne, že by snad pardubický klub měl soupeře v nejvyšší soutěži právě tam, ale i ACEMA Sparta Praha zkraje sezóny pořádá výjezdní utkání. Sparťané prostředí SH Klimeška už dobře znají, v loňské sezóně zde odehráli Superligový zápas proti Panthers. Při posledním představení byla hala plná diváků a Sparta svůj zápas vyhrála. Plnou halu rádi SOKOLI podpoří, ale tři body soupeře nikoliv.

Spartě se daří, za šest utkání ztratila pouhé dva body, neporazitelnost tak tým pod vedením kapitána Milana Garčara pořád drží. Pražský klub své zápasy vyhrává především skvělou obranou. Společně s Mladou Boleslaví mají nejméně obdržených branek a i to je jeden z důvodů, proč jsou aktuálně Sparťané na druhém místě soutěže.

SOKOLI neprožívají výsledkově nejlepší období, za šest zápasů získali pouhé tři body při vítězství nad Českou Lípou, od té doby svěřenci Ladislava Štancla nedokázali bodovat.  Nedostatkem šancí ke vstřelení branek rozhodně tým netrpí. I přes nepříznivé umístění v tabulce mají SOKOLI o čtyři branky více než jejich nedělní soupeř. Hra pardubických florbalistů trpí v obraně a především nedůrazem před vlastní brankou. SOKOLI i proto nyní krouží na třináctém místě tabulky a budou tak chtít ukořistit  cenné body u soupeře z Podvinného Mlýna.

Komentář trenéra Ladislava Štancla

„Čeká nás další extrémně těžký zápas. Sparta letos ještě neprohrála, takže opět potvrzuje svou nadstandardní výkonnost. Naopak nám se výsledkově příliš nedaří. Do zápasu jdeme s tím, že chceme zlepšit obrannou hru a porvat se o každý kousek hřiště. Jedná se o výjezdní utkání, kde bude plná hala a byl bych rád, kdyby nám přesně tohle pomohlo k odhodlanému, odvážnému a dobrému výkonu."

Superliga florbalu, 7. kolo:

Neděle 20. října, 18:00, SH Kutná Hora Klimeška: ACEMA Sparta Praha – SOKOLI Pardubice