Související zápas

SOKOLI Pardubice
1048_20221124_082348.jpg

SOKOLI zajíždí na hřiště SKV

Bitva dvou tabulkových sousedů čeká v rámci sokolského derby pardubické SOKOLY v 11. kole Livesport Superligy. V pražských Vinohradech se utkají s místním SKV.

Nedělní soupeř Pardubic se nachází pouhé dva body za SOKOLY. Vinohrady si v aktuální sezóně prozatím připsaly 8 bodů a v tabulce se nachází na 12. místě. Vinohrady se po odchodu jejich nejlepšího hráče minulé sezóny Viktora Kopeckého musí v aktuální sezóně spolehnout na služby Vojtěcha Klápy. Již kmenový hráč Vinohrad, který se po hostování z Tatranu Střešovice přesunul do týmu Vinohrad nastálo, zapsal v letošní sezóně 17 kanadských bodů, z nichž bylo 14 branek. Také v týmu SKV můžeme vidět reprezentanty, kteří se zúčastnili uplynulého mistrovství světa. Těmi jsou bratři Daniel a Tomáš Gärtnerovi, kteří si na MS ve Švýcarsku zahráli v dresu Austrálie.

Ačkoliv se SOKOLI na chvíli dostali pryč z play-down zóny po utkání s Otrokovicemi, nyní jsou v ní zpět. Aktuálně se nachází na 11. místě s 10 body. Tabulka je ale velmi vyrovnaná - jedna výhra za tři body může dostat pardubické hráče až na osmé místo. SOKOLI se zvedají herně jak při hře 5 na 5, tak i při hře ve speciálních formacích. V utkání s Ostravou si připsali stoprocentní úspěšnost využití přesilových her. Nejen v přesilových hrách v pardubickém týmu válí kanonýr Adam Šmíd, který má na svém kontě již 23 kanadských bodů.

Podaří se SOKOLŮM v důležitém sokolském derby získat tři body do tabulky?

11. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 27. listopadu v 18 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Ivo Teichmana:

„V neděli se vydáváme na hřiště SKV, kde sehrajeme důležité utkání. Jelikož je nyní střed tabulky velmi vyrovnaný a při zisku tří bodů můžeme poskočit tabulkou a získat trochu klidu do dalších zápasů. Na zápas se těším, s SKV jsou zápasy vždy atraktivní a padá dost branek. Zároveň mají zápasy s nimi trochu speciální náboj, vzhledem k tomu, že jsme se často potkávali i v bojích o udržení a osobně mám v týmu dost známých. Ještě jim máme co vracet za loňské play-down, tak věřím, že zápas vyhrajeme a odvezeme si důležité body.“

Livesport Superliga, 11. kolo:

Neděle, 27. listopadu, 18:00, TJ Sokol Vinohrady: TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice