SOKOLI zapisují důležité tři body proti Ostravě

Především díky skvělé první třetině a poté koncentrovanému výkonu porazil “A” tým soupeře z Ostravy vysoko 8:4 a připsal si důležitou výhru.

První třetinu jako ze snu odehrál “A” tým v pátek večer na Dašické. Prvních devět minut zápasu se hrálo opatrně, šance měli spíše hosté, vše ale končilo na skvělém Halešovi, včetně nájezdu Chatrného. Poté ale spustil minutový pardubický uragán. Během 66 vteřin se postupně trefili Vojtěch Rusin, Matyáš Velc a David Žáček, kteří zajistili vedení. SOKOLŮ bylo plné hřiště, branky přidali ještě Kučera se Šmídem a do šaten se šlo za stavu 5:0!

Také druhá třetina začala opatrně, SOKOLI si byli vědomi svého vedení a nikam se zbytečně nehnali. Perfektní Haleš nedával hostům šanci, poprvé ho překonal až po polovině utkání Michal Sládek. Skóre o čtyři branky ale trvalo pouhých 15 vteřin, na 6:1 totiž zvyšoval Matyáš Velc. Ani toto skóre nevydrželo dlouho, o minutu později sedmou branku přidal Lukáš Prix. Hostům se do konce třetiny ještě podařilo snížit, přesněji Ladislavu Gálovi.

Také ve třetí třetině viděli perfektní fanoušci na Dašické podobný začátek. SOKOLI se nikam nehnali a Ostravu nepouštěli do větších šancí. Jedna taková přišla, když musel Martin Haleš čelit druhému nájezdu v utkání. Nyní se proti němu rozjel Sládek, také on byl ale neúspěšný. Na branky se čekalo až do samého závěru utkání, třetinu alespoň kořenily všelijaké potyčky. Ostrava čtyři minuty před koncem odvolala brankáře a podařilo se jí vstřelit dvě slepené branky. Jakékoliv drama ale zatrhl kapitán Přemek Pakosta, zvýšil na 8:4 do prázdné branky a již definitivně rozhodl utkání, ze kterého si SOKOLI odnesli důležité tři body do tabulky Livesport Superligy.

Livesport Superliga 9. kolo:

SOKOLI Pardubice - FBC ČPP Ostrava 8:4 (5:0,2:2,1:2)

Branky Pardubic: 09:22 Vojtěch Rusin, 09:58 Matyáš Velc, 10:28 David Žáček, 12:48 Lukáš Kučera, 16:37 Adam Šmíd, 32:28 Matyáš Velc, 33:25 Lukáš Prix, 58:54 Přemek Pakosta

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček, Černý