Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI zapisují první výhru v sezoně

Skvělý výkon hráčů pardubického týmu vidělo 264 diváků na Dašické. V zápase s dosud bezkonkurenčními Vítkovicemi zvítězili SOKOLI 5:4 a připsali si první výhru v letošní superligové sezóně!

Před zápasem bylo jasně dané, kdo je obrovským favoritem zápase. Tím byly bezpochyby doposud neporažené Vítkovice, SOKOLI ale do zápase vstoupili velmi nebojácně. Několik šancí hostů v první třetině zlikvidoval perfektní Martin Haleš, toho překonal pouze Jiří Besta, který v čase 11:11 otevřel skóre utkání.

Ve druhé třetině znovu začali hůře domácí SOKOLI. Tři minuty po začátku této části zápase zvýšil na 0:2 Štěpán Kaleta. Pardubičtí hráči ale v zápase nebyli horším týmem, a to se postupně začalo projevovat na světelné tabuli. Minutu po brance Kalety snížil Adam Šmíd. Pouhou chvíli po této brance bylo SOKOLŮM nabídnuto k dispozici trestné střílení, které ale Martin Zozulák neproměnil. Pouhých osm vteřin po neproměněném trestném střílení se ale Martin Zozulák vykoupil, perfektně našel Šmída a ten svou druhou brankou v zápase srovnával skóre zápasu. Do konce třetiny se ale Vítkovicím povedlo znovu odskočit, po brankách Gattnara a Delonga se šlo do šaten za stavu 2:4.

Ve třetí třetině SOKOLI usilovali o srovnání. To se přiblížilo ve 47. minutě, když svým dokonaným hattrickem snižoval Adam Šmíd. Pardubičtí hráči hráli stále aktivně a to se jim vyplatilo, šest minut před koncem bylo na Dašické srovnáno po brance Ivo Teichmana. Dvě minuty po brance Teichmana vstřelili hosté branku, ta ale po velice dlouhém zkoumání u videa neplatila, protože brance předcházel faul. To nabídlo SOKOLŮM příležitost k otočce ve skóre, 42 vteřin před koncem utkání se dostal odražený balón k Martinu Zozulákovi, který ke třem asistencím přidal ještě branku, přesněji branku vítěznou. Tato branka byla také dlouho přezkoumávána videem, to ale chybu neshledalo. Do konce zápasu již byli SOKOLI bezchybní v obraně a hosty k ničemu nepustili, což znamenalo jediné. Pardubický “A“ tým si připsal první superligovou výhru v sezóně proti jednomu z favoritů na titul a zapisuje první tři body do tabulky!

Livesport Superliga, 5. kolo:

SOKOLI Pardubice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4 (0:1,2:3,3:0)

Branky Pardubic: 24:15 Adam Šmíd, 27:34 Adam Šmíd, 46:58 Adam Šmíd, 54:08 Ivo Teichman, 59:18 Martin Zozulák

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Pakosta, Zozulák, Viterna, Teichman, Nezval, Kohoutek, Žáček, Slabý, Křinka, Šmíd, Burian, Ďopan, Sákra, Černý, Šimák, Machatý