SOKOLI zůstávají SUPERLIGOVÍ!

Dva naprosto perfektní zápasy, které by se daly nazvat reklamou na florbal proběhly o víkendu na Dašické. V obou byli úspěšnějšími pardubičtí SOKOLI a to znamená, že také v sezóně 2022/2023 se bude v Pardubicích hrát Livesport Superliga.

V sobotním zápase bylo jasně vidět, který z týmů má nůž na krku. SOKOLI šli do tohoto zápasu s tím, že musí vyhrát. To bylo vidět hned od první minuty zápasu, hned v ní totiž skóre zápasu otevřel Martin Zozulák. Tentýž hráč navýšil vedení pardubického “A” týmu v polovině této třetiny a SOKOLI pokračovali v sebevědomém výkonu. Ten narušil snížením Jakub Marek, Pardubice ale nevystoupily z role a půl minutu po brance Marka znovu zvyšoval Adam Šmíd. Atraktivní první třetina ale nekončila, těsně před jejím koncem přidal zápletku zápasu Grlický. Ve druhé třetině se dlouho čekalo na branku, ta nakonec přišla jen jedna, tu vstřelil Lukáš Kučera a za stavu 4:2 se šlo do poslední části zápasu.

Jestli někdo čekal, že ve třetí třetině uvidí zataženou obranu SOKOLŮ a opatrnou hru, tak se pletl. V jejím začátku se trefil Grlický, na nějž ale navázal Lukáš Prix a rozdíl ve skóre byl znovu dvoubrankový. Po těchto brankách si vzal slovo Josef Žižka. Střelec s číslem 91, který byl bezpochyby nejlepším hráčem Buldoků v barážové sérii se trefil dvakrát v rozmezí čtyř minut a z vedení “A” týmu byl remízový stav. Ten ale netrval dlouho, atraktivní zápas totiž pokračoval dvěma brankami Pardubic, které znamenaly znovu dvoubrankové vedení. Bulldogs ale ukázali stoupající tendenci výkonů v početních výhodách, tři minuty před koncem odvolali brankáře Haltmara a srovnali na 7:7. Žádný nereálný zvrat už se v tomto zápase nestal a šlo se do prodloužení o všechno. V tom rozhodl David Petržela a osud byl naplněn, tato série si žádala pátý zápas, kterého se také dočkala.

Pátý zápas přišel hned v neděli a slovy se snad ani nedá popsat, jak vypadal. Reklama na florbal, kdo neviděl, ten neuvěří, jakému zápasu byla svědky fantastická kulisa na Dašické. Tento zápas začal pro Pardubice naprosto katastrofálně. První třetinu netřeba rozebírat, SOKOLI po ní prohrávali 0:3 a čekala je ohromná kupa práce.

Do druhé třetiny nastoupil tým jako vyměněný a co se dělo na Dašické, tomu se dá jen těžko uvěřit. SOKOLI na soupeře vlétli a na hřišti byl pouze jeden tým. V průběhu třetiny se trefovali Pakosta, Prix, Kučera, Zozulák a znovu Prix, “A” tým díky tomuto uragánu vedl 5:3 a fantastických 650 diváků na Dašické bouřilo. Lehkou kaňkou na nejlepší třetině v sezóně byl její nepohlídaný konec, když tři vteřiny před jejím koncem snižoval Vaverčák, to ale SOKOLY vůbec nemrzelo a suverénně si šli za svým cílem.

Bulldogs měli jasný cíl, tím bylo otočení zápasu. Tomu také přizpůsobili taktiku, začali hrát výrazně aktivněji, to se jim ale vůbec nevyplatilo. Na přelomu 45. a 46. minuty se trefili postupně Kučera, Zozulák a Teichman a SOKOLI vedli již o čtyři branky. Mohlo by se zdát, že je zápas rozhodnutý, ale nebylo tomu tak. Více než deset minut před koncem zápasu se totiž Buldoci odhodlali ke hře bez brankáře a ta se začala vyplácet. Hostům vyšla dvakrát a pět minut před koncem byl rozdíl ve skóre znovu jen o dvě branky. Od závěrečného dramatu ale zachránil domácí tým Adam Šmíd, který pečetil výhru. Nutno podotknout, že branka Šmída začala u perfektního Denemarka, který se stal hrdinou pardubického týmu, když famózními výkony vychytal všechny tři výhry v baráži.

SOKOLI tedy po této reklamě na florbal vybojovali to, že pardubičtí fanoušci budou moci chodit na superligový florbal v Pardubicích i nadále, Sokol totiž nikdy nespadne!

Baráž o Livesport Superligu, 4. a 5. zápas:

4. zápas:

SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno 8:7p (3:2,1:0,3:5;1:0)

Branky Pardubic: 00:26 Martin Zozulák, 09:30 Martin Zozulák, 17:37 Adam Šmíd, 30:35 Lukáš Kučera, 45:21 Lukáš Prix, 53:21 Martin Zozulák, 53:58 Přemek Pakosta, 63:36 David Petržela

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš - Kaluža, Petr, Pakosta, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Prix, Šmíd, Petržela, Žáček, Smola, Burian, Černý, Zozulák, Křinka, Savický

5. zápas:

SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno 9:6 (0:3,5:1,4:2)

Branky Pardubic: 23:36 Přemek Pakosta, 24:42 Lukáš Prix, 32:30 Lukáš Kučera, 33:37 Martin Zozulák, 37:53 Lukáš Prix, 44:58 Lukáš Kučera, 54:28 Martin Zozulák, 45:59 Ivo Teichman, 59:31 Adam Šmíd