SOKOLI zvítězili na Chodově

Zápas plný zvratů, který nabídl úplně vše. V dramatickém utkání SOKOLI překvapili favorita z Jižního Města a téměř po osmi letech tohoto soupeře porazili!

Zápas přitom pro SOKOLY nezačal vůbec dobře. Chodov na ně vlétl a již v patnácté vteřině utkání skóroval Petr Majer. Chodovský tlak pokračoval, SOKOLŮM se z něj ale podařilo vymanit a začala se hrát naprosto vyrovnaná partie. Po polovině třetiny se podařilo srovnat Janu Savickému. Dvě slepené branky přišly kolem 17. minuty, nejprve zvyšoval na 2:1 Eremiáš, v zápětí ale znovu srovnával Petr Černý. Více už se v třetině nestalo, do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny Chodov SOKOLŮM odskočil. Trefili se Vošta s Komárkem a hráči v modrých dresech vedli o dvě branky. Ani toto SOKOLY nepoložilo, snižoval Přemek Pakosta. Na dostřel se ale “A” tým znovu nedostal, Chodovské vedení zvyšoval Marek Vávra. Pardubičtí hráči v zápase prokazovali velkou psychickou sílu, v polovině utkání se nešťastně zranil brankář Haleš, “A” tým to ale nepoložilo a s Denemarkem v zádech na konci třetiny Kučera se Savickým srovnali skóre zápasu!

Ve třetí třetině bylo jasné, že se SOKOLI ženou za výhrou, to ale chtěl oddálit Petr Majer, který Chodov znovu poslal do vedení. “A” tým stále šel za vítězstvím a to se blížilo. Díky brankám Kučery a Teichmana poprvé v zápase vedl! Touhu po třech bodech zamítl Daniel Eremiáš, který v polovině třetiny srovnával na 7:7. Dvě minuty před koncem zápasu měl ještě obrovskou šanci přisoudit SOKOLŮM tři body kanonýr Ivo Teichman, který ale selhal v trestném střílení a šlo se do prodloužení.

V prodloužení SOKOLI dohrávali přesilovou hru, kterou se jim povedlo využít. Lukáš Prix přisoudil SOKOLŮM dva body a “A” tým po zápase, který nabídl úplně všechno a dal by se nazvat reklamou na Livesport Superligu vítězí po téměř osmi letech v zápase s Chodovem!

Livesport Superliga, 23. kolo:

FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice 7:8p (2:2,3:3,2:2;0:1)

Branky Pardubic: 12:32 Jan Savický, 17:31 Petr Černý, 30:34 Přemek Pakosta, 38:06 Lukáš Kučera, 39:11 Jan Savický, 43:24 Lukáš Kučera, 47:36 Ivo Teichman, 60:21 Lukáš Kučera

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Kouhoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý

Komentář trenéra Koubka a nejlepšího hráče utkání Lukáše Kučery (0:47 a 2:03)