989_20220330_111531.jpg

SOKOLI zvládli druhé kolo play-down

Pardubický “A” tým úspěšně zvládl druhé kolo play-down proti Hattricku Brno a učinil tak první důležitý krok k záchraně. Nyní SOKOLY čeká baráž s poraženým finalistou první ligy.

Fantastická kulisa na Dašické, která hnala “A” tým celou dobu za kýženým cílem, viděla znovu naprosto vyrovnaný zápas. SOKOLI měli od začátku herní převahu a šli si sebevědomě za splněným svým cílem. V sedmé minutě otevřel skóre zápasu perfektní ranou Lukáš Kučera. O pět minut později navýšil vedení Martin Zozulák, po této brance ale přišel chvilkový a výjimečný výpadek koncentrace. Ten trval pouhých osmnáct vteřin, po této době totiž hned dokázal snížit. Více už se, až na nespočet osobních soubojů a zblokovaných střel na obou stranách nic nestalo a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Také do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Hned v jejím úvodu zvyšoval náskok SOKOLŮ po přihrávce Žáčka Jan Savický, na nějž navázal pohotovou dorážkou v přesilové hře Přemek Pakosta, který zvyšoval již na 4:1. Po druhé vstřelené brance SOKOLŮ v třetině, ale podobně jako v první části dokázal Hattrick rychle snížit, to se povedlo Šimonu Hronkovi. Brankově nejbohatší třetina zápasu pokračovala těsně po její polovině brankou Lukáše Lhoty a rozdíl ve skóre byl znovu jednobrankový. Na tuto branku ale trvala SOKOLŮM odpověď pouhých sedm vteřin. Přemek Pakosta se vydal s Adamem Šmídem hned po buly na útočnou polovinu a zvýšil náskok “A” týmu. O poslední branku této třetiny se postaral Lukáš Jalový, který proměnil trestné střílení a tím snížil na 5:4.

Do třetí třetiny šel “A” tým s jasným cílem, tím bylo dovést dobře rozehraný zápas do vítězného konce. K tomu pumelicí z poloviny hřiště v přesilové hře nasměroval SOKOLY Adam Šmíd, který jim vrátil dvoubrankové vedení. Snížení přišlo deset minut před koncem z hole Hronka. Tři minuty před koncem hosté odvolali hosté brankáře a vydali se do ostřelování branky Haleše. Obrovský konstantní tlak po celé tři minuty ale obětavá obrana v čele s perfektním Halešem ustála a to znamenalo jediné. 

SOKOLI zvítězili v pátém zápase série druhého kola play-down nad Hattrickem Brno 6:5 a tím pádem také v celé sérii 4-1. Zvládli zatím ale pouze první krok k záchraně, 10. dubna začíná baráž s poraženým finalistou první ligy mužů, jímž bude jeden z dvojice Bulldogs Brno – Karlovy Vary. 

Livesport Superliga play-down 2. kolo, 5. zápas:

SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (2:1,3:3,1:1) 

Branky Pardubic: 06:54 Lukáš Kučera, 12:52 Martin Zozulák, 21:59 Jan Savický, 24:02 Přemek Pakosta, 32:48 Přemek Pakosta, 44:47 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Burian, Křinka, Šmíd, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý

Komentář trenéra Milana Koubka

Sestřih branek