781_20200512_084813.jpg

Chceš hrát florbal na nejvyšší úrovni? Zapoj se do Sokolské výzvy 2020!

Máš ambice hrát florbal na nejvyšší úrovni? Chceš se zlepšovat jako sportovec, florbalista i jako člověk? Chceš prožít jeden den v Superligovém klubu? Pak je SOKOLSKÁ VÝZVA určená právě pro tebe. Druhým rokem veřejně otevíráme možnost prosadit se do všech našich elitních týmů včetně mužského A týmu - dorostenci, junioři a muži.

Jedním z hlavních poslání Sokolské výzvy ale není pouze fakt, že se můžete zkusit prosadit do jednoho z našich elitních týmů, ale především možnost nahlédnout do tréninkového procesu, poznat prostředí Superligového oddílu a strávit jeden sportovní tréninkový den pod vedením našich klubových trenérů. Dojem a poznatky z první Sokolské výzvy nám ukázaly, že strávení takového dne s nasátím zkušeností, postřehů a různých pohledů, může být velký přínosem do přístupu a další práce hráče.  Sokolská výzva je určena pro hráče od ročníku 2005 a starší.

Letos poprvé otevíráme Sokolskou výzvu i pro trenéry! Výzva je pro všechny trenéry, kteří by se chtěli zapojit do našeho klubového dění, podílet se na hráčském rozvoji a poznat prostředí Superligového klubu. Každý trenér, kterého zajímá, jak se u nás pracuje s hráči, na co je zaměřený tréninkový proces a jaká je naše klubová vize a filozofie s námi může prožít celý den, kdy mu vše představíme a ukážeme.

Jak bude SOKOLSKÁ VÝZVA vypadat?

Všichni potenciální adepti absolvují jednodenní soustředění v našem Tréninkovém centru v Pardubicích. V rámci tohoto soustředění si hráči zatrénují pod vedením elitních pardubických trenérů a společně s nimi budou trénovat i nejlepší hráči Sokola v dané kategorii. Soustředění bude složeno ze dvou tréninkových jednotek zaměřených na florbalové i neflorbalové dovednosti. Součástí celého dne bude i společný oběd v areálu Sokola, prezentace klubu pro hráče a rodiče všech adeptů a samozřejmě také krátké pohovory se všemi účastníky.

Ve stejném duchu se bude odvíjet i program všech přihlášených trenérů, se kterými nejdříve projdeme náplň jednodenního soustředění, jeho zaměření a náplň, jak z pohledu metodického, tak rozvojového. Po celou dobu budete moct diskutovat nad děním na hřišti a dovědět se vše, co vás bude zajímat. Po společném obědě pro vás bude připravena prezentace na trenérská témata, náš přístup, metody i nastavení cílů, se kterými stavíme celý tréninkový proces napříč všemi kategoriemi klubu.

Termín a harmonogram SOKOLSKÁ VÝZVA

Sobota 13. 6. 2020

9:15 - sraz všech účastníků

9:30 - 11:30 - první tréninková jednotka

12:00 - společný oběd

12:30 - prezentace pro hráče / rodiče a pro trenéry

13:00 - 14:00 - pohovory s hráči / rodiči

14:30 - 16:30- druhá tréninková jednotka

Přihlášky na SOKOLSKOU VÝZVU zde: https://forms.gle/GQCBTpqDLrMnymXo9

Deadline přihlášek 5. 6. 2020

Vyjádření šéftrenéra klubu Ladislava Štancla

Po loňské první výzvě jsme měli spoustu pozitivních ohlasů od účastníků. I pro nás samotné to byl velmi inspirativní a zajímavý den, ze kterého jsme si odnesli další podněty a inspiraci do další klubové práce. Proto jsme se rozhodli uspořádat Sokolskou výzvu i letos a nově jí rozšířit i pro trenéry, kteří by chtěli nakouknou do našeho tréninkového procesu a prodiskutovat témata, která je zajímají. Naší filozofií a prioritou je i nadále pracovat s vlastními odchovanci, nicméně chceme navázat i na otevřenost vůči hráčům a trenérům z celého regionu. Věříme, že Sokolská výzva je pro hráče nejen možností zkusit se prosadit do našich elitních týmů, ale hlavně motivací do další práce a zlepšování svých sportovních a florbalových dovedností. Pro trenéry pak možnost inspirace a stejně tak zapojení se do našeho klubového trenérské týmu u některé z kategorií.