Start superligového ročníku “A” týmu nevyšel

První utkání nového ročníku nevyšlo “A” týmu podle představ. Ve Vítkovicích doplatil na nepovedenou první třetinu a prohrál vysoko 4:11.

Úvod utkání divákům nemusel připadat tak jednoznačně, jak později první třetina pokračovala. Vítkovice začali velmi aktivně, SOKOLI ale tempo drželi a hrál se aktivní florbal. V sedmé minutě musel poprvé brankář Haleš lovit míček ze síťky za svými zády po zakončení Adama Delonga. Domácí byli při chuti a postupně zvyšovali Čonka-Skyba a dvakrát Gattnar již na 4:0. Hned třicet vteřin po druhé brance Gattnara vrátil Sokolům krev do žil brankou Matyáš Velc. Závěr třetiny ale znovu patřil domácím, trefili se Delong a Čonka-Skyba a do šaten se odcházelo za skóre 6:1.

Druhá část začala daleko klidněji, “A” týmu se dařilo chvílemi kontrolovat míček na svých hokejkách a hrát vyrovnaný zápas. První branku druhé třetiny vstřelil v polovině zápasu Delong, na jehož branku navázal o minutu později Jakub Hubálek. SOKOLI se ale nevzdávali a dvěma brankami Šmíd s Kleinem snižovali na 8:3. Poslední slovo této třetiny měl Martin Gattnar, který zvyšoval na stav 9:3, za kterého se šlo do šaten.

V poslední části zápasu již byl vidět velký klid z komfortního náskoku domácích, který si vypracovali v průběhu zápasu. “A” tým se snažil s výsledkem něco udělat, ale prvním týmem, který skóroval, byli znovu domácí, když desátý gól přidal Šindler. V polovině třetiny se prosadili ještě SOKOLI, když krásnou střelou pod břevno korigoval Vojtěch Rusin. “Poslední štych”, řečeno mariášovým slangem, si připsali ale Vítkovice, na konečných 11:4 upravil Marek Bräuer.

Livesport Superliga, 1. kolo:

1.SC TEMPISH Vítkovice - SOKOLI Pardubice 11:4 (6:1,3:2,2:1)

Branky Pardubic: 12:55 Matyáš Velc, 30:59 Adam Šmíd, 35:05 Vojtěch Klein, 51:15 Vojtěch Rusin

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček, Černý