671_20190801_133256.jpg

Superligový tým zahajuje druhou fázi přípravy na sezonu 2019/2020

Sokol Pardubice vstupuje do druhé fáze přípravy na superligovou sezonu 2019/2020. Pardubičtí florbalisté v letošní přípravě absolvovali už společné týmové tréninky, individuální tréninkový režim, i dva přípravné zápasy, které odehráli v rámci turnaje Sokol Cup. Nyní je čeká náročný srpnový program, kde se mimo jiné představí na dvou mezinárodních turnajích. Hlavní trenér A týmu Sokola Ladislav Štancl hodnotí první fázi přípravy a odtajnil i program té druhé.

Hráči začali trénovat na nový ročník Tipsport Superligy již v květnu. Je letošní letní příprava v něčem jiná?

Letos jsme zvolili trochu odlišný model přípravy než v předešlých letech. Květen a červenec byly měsíce, kdy měli hráči plně individuální režim a trénovali se sporttestery. Věřím, že to zefektivnilo celý tréninkový proces, který si tak každý hráč může přizpůsobit svým časovým možnostem. Zároveň tak ale leží stoprocentní zodpovědnost za to, jakým způsobem k přípravě přistoupí, na hráčích. Je tedy jen na nich, jak budou plnit individuály a jak budou připraveni do nejdůležitější části přípravy a poté na začátek sezóny

Květen a červenec tedy trénovali hráči individuálně, jak probíhala příprava v červnu?

V červnu jsme měli společné týmové tréninky, které byly jak kondiční, tak herní. Absolvovali jsme i Sokol Cup, kde jsme odehráli dva přípravné zápasy, ve kterých jsme měli možnost vyzkoušet některé varianty v sestavě. Chtěli jsme vidět hráče opět ve hře a mít tak představu o týmu pro další fázi.

Za pár dní startuje druhá společná fáze přípravy, jaký program čeká Vaše svěřence?

Srpen odstartujeme velmi intenzivně a čeká nás ostrá herní příprava, ve které hrajeme během prvních čtrnácti dnů celkem deset zápasů. V plánu je elitní skupina na Czech Open 2019, což pro nás bude opravdu těžký test, ale na druhou stranu budeme muset ihned na začátku vystoupit z komfortní zóny. Díky tomu uvidíme hráče v opravdu plném herním zatížení. Budeme si tak moct vytvořit například varianty dvojic a trojic hráčů pro konečné tvoření sestavy.

Druhý mezinárodní turnaj odehrajeme v Bratislavě. Co je hlavním cílem tohoto turnaje?

Čeká nás Slovak Floorball Cup, kde se budou hrát plnohodnotné zápasy na 3x20 minut, a tam už opravdu chceme pilovat naši hru, zaměřovat se na pozice v herním rozestavení a vše směřovat k tomu, abychom na začátek sezóny byli opravdu dobře připraveni. Během srpna pak odehrajeme i dva pohárové zápasy, oba venku. Pro hráče bude program velmi náročný a ukáže nám, jak jsme připraveni po individuálních trénincích v červenci.

V srpnu tedy příprava vyvrcholí. Co čeká hráče pak v září před samotným začátkem Superligy?

První víkend v září nás čeká herní soustředění a týden na to začíná Superliga. Díky těžkým mezinárodním zápasům, na které se  já osobně opravdu těším, se může každý hráč a tím i celý tým posunout o velký kus dopředu. Je důležité, zda to budeme schopni prodat hned při ostrém startu Superligy s Vítkovicemi 14. září a potom i dál v celé sezóně.

Program A týmu:

8. - 11. srpna

Czech Open 2019

13. srpna 19:00

Pohár České pojišťovny Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

15. – 18. srpna

Slovak Floorball Cup 2019