Také po druhém dvojzápase je série vyrovnaná

Znovu dva naprosto odlišné zápasy se odehrály v pokračování série play-down. Odlišně také dopadly, oba týmy si připsaly bod a série se za vyrovnaného stavu stěhuje do Pardubic.

Velice opatrně začal třetí zápas série mezi SKV a SOKOLY. V první třetině se trefili pouze domácí, šťastnou trefu zaznamenal Jan Procházka. Vliv Adama Šmída začal byl znát hned od začátku druhé třetiny. Po odpykání trestu a návratu do sestavy srovnával na začátku druhé části na 1:1. Divácky nejspíše nejmíně atraktivní zápas série pokračoval velice opatrně, po brance Šmída Vinohrady odskočily do dvoubrankového vedení díky brankám Kopeckého a Perglera.

Branky začaly pořádně padat až ve třetí třetině. SOKOLI do třetiny vstoupili perfektně a hned na začátku bylo srovnáno. Otočka ale nepřišla, přišlo totiž další odskočení do náskoku dvou branek v podání Vinohrad, trefil se Gregor s Kopeckým, toto vedení již SOKOLI nedotáhli. Obrovskou parádu totiž předvedl z rozehrávky Adam Šmíd, který ale pouze snižoval na konečných 5:4 a Vinohrady se ujaly vedení v sérii.

Namotivováni sobotní prohrou nastoupili SOKOLI do nedělního zápasu. Zlepšili svůj výkon, na výsledkové tabuli to tak ale nevypadalo. SKV totiž po první třetině vedlo již 4:1, poté co využilo každou šanci, co mělo. Co ale přišlo ve druhé třetině se často na superligových hřištích často nevídá. Na 4:2 snižoval Vojtěch Kaluža a poté přišla obrovská smršť SOKOLŮ. Viktor Kopecký předvedl v rohu hřiště zkrat, za který byla SOKOLŮM udělena pětiminutová přesilová hra. V rámci těchto pěti minut se “A” tým trefil šestkrát a rázem vedl o čtyři branky.

Na tento přesilovkový uragán v podání SOKOLŮ již Vinohrady nenašly odpověď, pouze snižoval Lukáš Gregor. Závěrečná dvě slova měli hráči “A” týmu, kteří potvrdili svou výhru v závěru zápasu brankami při hře bez brankáře, kterou domácí v závěru zápasu zkoušeli. Především tedy díky perfektní přesilovce se SOKOLI na Vinohrady v sérii dotáhli a srovnali na 2:2.

Livesport Superliga play-down, 3. a 4. zápas:

3. zápas:

TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice 5:4 (1:0,2:1,2: 3)

Branky Pardubic: 22:38 Adam Šmíd, 40:54 Lukáš Prix, 42:41 David Žáček, 50:46 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Křinka, Šmíd, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý

4. zápas:

TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice 5:10 (4:1,1:7,0:2)

Branky Pardubic: 12:56 Lukáš Kučera, 26:08 Vojtěch Kaluža, 29:37 Adam Šmíd, 30:35 Martin Zozulák, 32:21 Lukáš Prix, 33:15 Adam Šmíd, 33:52 Martin Zozulák, 34:26 Martin Zozulák, 57:07 Lukáš Kučera, 57:20 Martin Zozulák