Teichman řídil pohárovou výhru nad FBŠ Hattrick Brno

Poslední prověrka před startem nového ročníku Livesport Superligy. To bylo pohárové utkání mezi pardubickým „A“ týmem a brněnským Hattrickem. V zápase, kde zářil Ivo Teichman, se nakonec radovali SOKOLI, kteří lépe zvládli koncovku utkání a vyhráli 4:3 po prodloužení.

Na první branku utkání čekali diváci na Dašické až do 16. minuty. To Nezval poslal Teichmanovi přesnou přihrávku na pravý mantinel a druhý jmenovaný prostřelil Létala v brance Brna. Odpověď z brněnské strany však byla bleskurychlá. Pouhých 74 vteřin poté Šimon Hronek naservíroval přesnou přihrávku na odskakujícího Marka Fuchse a ten stanovil skóre po 1. třetině na 1:1.

Také druhá perioda nabídla po jedné brance na obou stranách. Ve 22. minutě využil zaváhání v obraně pardubických Matěj Hronek a poslal balónek za záda Haleše – 1:2. SOKOLI pokračovali v trpělivé hře na balónku a odměnou jim byla vyrovnávací branka z hole Teichmana, který využil přesné přihrávky od Matyáše Velce a z malého brankoviště nekompromisně zavěsil pod břevno. Do konce třetiny se již nic zásadního nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 2:2.

Také třetí část se nesla v podobném duchu, jako ty předešlé. Žádný aktivní florbal nahoru dolů, ale trpělivá hra na míčku a čekání na chybu. Tu ve 45. minutě vyrobil hostující Matěj Hronek, který hrál za hranou pravidel a byl vyloučen. S nabídnutou přesilovkou si SOKOLI poradili narámně. Po minutě a půl našel Savický zpoza branky čepel Teichmana, který si připsal již třetí gól v zápase a poslal domácí do vedení – 3:2. V polovině třetiny však SOKOLI nepohlídali standardní situaci Hattricku. Matěj Kostka vyvezl míček na střed a propálil bezmocného Haleše – 3:3. Zbytek periody již žádnou další branku nenabídl a tak na oba týmy čekalo pětiminutové prodloužení 3 na 3.

To však po 117 vteřinách ukončil David Žáček, který se šikovně protáhl po levém mantinelu, natlačil se na střed hřiště a překonal Létala v brance Hattricku.

SOKOLI tak zvládli generálku na Livesport Superligu a soupeře, se kterým se utkají hned v druhém ligovém kole, porazili 4:3 po prodloužení.

Další utkání sehrají SOKOLI již v rámci nového ročníku Livesport Superligy, kdy se v neděli 12. září vydají na půdu 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Komentář trenéra domácích Martina Zozuláka: "Pro nás to byl dnes poslední test před začátkem ligového ročníku a troufám si tvrdit, že jsme podali velmi slušný výkon a myslím, že jsme na startu sezony dobře připraveni."

SOKOLI Pardubice - FBŠ Hattrick Brno 4:3p

branky: 16. Ivo Teichman, 38. Ivo Teichman, 46. Ivo Teichman, 62. David Žáček - 17. Marek Fuchs, 22. Matěj Hronek, 50. Matěj Kostka; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 16; zásahy brankářů: Martin Haleš 26 - Filip Létal 26; po třetinách: 1:1, 1:1, 1:1, 1:0;