Těsná prohra a debakl z pražského dvojzápasu

Dva zápasy za nula bodů sehráli SOKOLI v pátek a v neděli. V zápase s SKV doplatili na nepovedenou první třetinu, proti Tatranu soupeř dominoval od začátku do konce a zvítězil rozdílem třídy.

Jinak než katastrofickým nejde nazvat úvod zápasu SOKOLŮ v zápase na Vinohradech. Hned ve třetí minutě prohrávali SOKOLI po brankách Stuchlíka a Procházky 2:0. Převaha SKV pokračovala, několik šancí ještě brankář Haleš dokázal pochytat, na střelu Procházky v osmé minutě už ale byl krátký a skóre bylo o tři branky. Ještě hůře bylo o čtyři minuty později, luxusní přesilovkovou kombinaci zakončoval Jan Fiala, který zvyšoval na 4:0. Jiskru naděje do druhé třetiny vykřesal Matyáš Velc, když snižoval na 4:1.

Do druhé třetiny jako by vstoupil nový tým. Čtrnáct bojovníků v bílých dresech najednou hrálo florbal, který umí a neslo to ovoce. Avšak i přes větší aktivitu “A” týmu se znovu trefili domácí, na 5:1 zvyšoval Jan Fiala. Po této brance ale přišla ještě zvýšená aktivita SOKOLŮ, ti vstřelili dvě slepené branky, trefili se Klein s Teichmanem a skóre bylo již 5:3.

Vstup do třetí části znovu vyšel lépe domácím, po dvou minutách hry se trefil Lukáš Lanc. Skoro celou třetinu se “A” týmu nedařilo dostat přes pevnou obranu SKV. To se podařilo až v 55. minutě Ivo Teichmanovi. Stejnému hráči se povedlo dokonce zkompletovat hattrick, bohužel pro SOKOLY se tak stalo pouhých šest vteřin před závěrečnou sirénou “A” tým doplatil na prospanou první třetinu a ve výročním sokolském derby prohrál 5:6.

Livesport Superliga, 7. kolo:

TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice 6:5 (4:1,1:2,1:2)

Branky Pardubic: 16.13 Matyáš Velc, 35:51 Vojtěch Klein, 37:57 Ivo Teichman, 54:31 Ivo Teichman, 59:54 Ivo Teichman

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Klein, Velc, Prix, Křinka, Petržela, Rusin, Smola, Žáček

Sestřih branek TJ Sokol Královské Vinohrady - SOKOLI Pardubice

Ohlasy trenéra Martina Zozuláka a nejlepšího hráče Ivo Teichmana (2:41)

Tatran Střešovice - SOKOLI Pardubice

Namotivováni dobrým výkonem v závěrečných dvou třetinách zápasu na Vinohradech vstoupili aktivně SOKOLI do zápasu s Tatranem. Do deváté minuty se hrál vyrovnaný florbal, poté se ale všechno změnilo. V oslabení se prosadil Petr Brautferger a o minutu později David Šimek zvyšoval na 2:0. V První třetině přidal Tatran ještě dvě branky a do šaten se šlo za stavu 4:0.

Také druhá třetina začala vyrovnaně. Znovu byla zlomová devátá minuta třetiny, nyní se v ní trefil Šindelář. SOKOLI ale stále neztráceli tolik, hra nebyla tak jednoznačná. Přesto Tatran přidal ještě dvě branky, přesněji Šimek s Šindelářem.

Absolutní katastrofa, přišla až ve třetí třetině. Bezmocný Denemark v brance SOKOLŮ tahal ze své sítě míček za míčkem. Nutno podotknout že několika brankám ještě zabránil, proto byl právem vyhlášen nejlepším hráčem utkání na straně hostů. Konečné skóre se zastavilo na skóre 16:1, “A” tým tedy z hřiště Tatranu znovu odjíždí s potupným debaklem.