Těsná prohra v důležitém utkání v Liberci

I po dvou týdnech se v odvetě proti Liberci hrálo vyrovnaní utkání, které znovu dopadlo lépe pro soupeře. Ztráta na desátou příčku zůstává pětibodová, SOKOLI tedy před sebou do posledních čtyř utkání mají velkou výzvu.

Na rozdíl od utkání před 14 dny vstoupily do zápasu oba týmy aktivně. SOKOLI pro oko diváka možná aktivněji, oba týmy si byly vědomy důležitosti první branky. Tu však i přes aktivitu Pardubic vstřelili domácí, po chybě obrany měl v deváté minutě jednoduchou práci Ferdan. “A” tým ale pokračoval v aktivitě, která se vyplatila o dvě minuty později, když srovnával nejlepší hráč SOKOLŮ Žáček. První třetina rozhodně musela bavit, stejně jako celý zápas. Po brance Čermáka znovu srovnával Savický. Přestávka však neproběhla za vyrovnaného stavu, dvě minuty před první sirénou na 2:3 po skvělé práci Savického upravoval Adam Šmíd.

Část utkání, která byla na branky nejchudší, byla ta druhá. Až po polovině utkání, ve 32. minutě mohli diváci vidět další branku, brejkovou situaci dobře vyřešili Teichman se zakončujícím Petrželou a SOKOLI vedli již o dvě branky. Pokračoval aktivní a vyrovnaný duel, u kterého diváci viděli další vyrovnání. Trefili se Janeček a Čermák, který přidal již druhou branku v utkání a začínalo se od nuly za stavu 4:4. Tradičně vyhecované utkání přineslo jediný moment, kdy museli být rozhodčí více na pozoru, tím byla potyčka Valeše a Savického, která skončila vzájemným vyloučením.

Hned 23 vteřin po úvodním buly třetí třetiny se domácí dostali do vedení, když se přesně trefil Valeš. Po této brance nastala klidnější část utkání, to ale neplatilo o poslední desetiminutovce. Tu započal brankou v přesilovce ex-pardubický Dlesk a Liberec vedl již o dvě branky. “A” tým ale pokračoval ve své hře a necelou minutu po brance Dleska snižoval David Žáček. Ani vyrovnání na sebe nenechalo čekat dlouho, pouhých 26 vteřin po snížení vyrovnal Jan Savický a již po čtvrté v utkání na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav, nyní 6:6. I přes vyrovnání si ale SOKOLI ze Severu Čech body neodváží. Dvě slepené branky Wienera a Valeše zařídily Liberci znovu dvoubrankové vedení. Hned po gólu Valeše si trenér Zozulák vzal time-out a “A” tým to zkoušel v šesti. Z tlaku však nic nebylo a gól do prázdné branky vstřelil Wiener. SOKOLI neměl co ztratit, proto vyběhl Haleš znovu na střídačku, nyní ale byla hra v šesti úspěšnější, jiskru naděje vykřesal Žáček, který zakončil svůj premiérový hattrick v Livesport Superlize. Více branek už nepadlo, Pardubice tak v Liberci padly 7:9 a šance na přímou záchranu se jim znovu vzdálila.

Livesport Superliga, 9. kolo:

FBC Liberec – SOKOLI Pardubice 9:7 (2:3,2:1,5:3)

Branky Pardubic: 10:46 David Žáček, 14:46 Jan Savický, 17:59 Adam Šmíd, 32:05 David Petržela, 50:41 David Žáček, 51:07 Jan Savický, 58:43 Jan Savický

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kohoutek, Kučera, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Žáček, Černý, Formánek, Rusin