Úspěšný začátek, Sokol porazil v aréně Českou Lípu

Po vynuceně odložených prvních dvou kolech vstoupily Pardubice do nového ročníku Tipsport Superligy vítězně. Během prvních čtyřiceti minut Česká Lípa třikrát smazala jednogólový náskok Sokola a rozhodlo se až ve třetí části. V té pardubičtí florbalisté využili dvě početní výhody a ziskem prvních tří bodů potěšili více než dva tisíce fanoušků v ČSOB Pojišťovna ARENĚ.

Východočeši začali v brance s Halešem, pro kterého to byl první zápas mezi muži, aktivněji než soupeř. V polovině první třetiny otevřeli skóre, když vybojovali míček na vlastní polovině u levého mantinelu, Zozulák ho přes obránce dostal k rozbíhajícímu se Janu Kourkovi, jenž uspěl střelou z pravé strany pod ruku brankáře – 1:0. Jenže za tři minuty bylo srovnáno, míček nejprve prošel přes brankoviště za branku, odkud ho poslal Štěrba zpět do předbrankového prostoru na Jana Spilku, který dostal dostatek prostoru a mířil z první nad nohu Haleše – 1:1. Pardubický brankář čelil tři a půl minuty před koncem trestnému střílení, Petr Novotný na něj ale nevyzrál.

Domácí vstoupili do druhé části rychlým gólem, Zozulák založil rychlou protiakce křižnou přihrávkou na Jana Kourka, který z pravé strany zakončil přes blokujícího obránce opět pod levou ruku Dvořáka – 2:1. Sokol ubránil oslabení, inkasoval ale při hře čtyři na čtyři, kdy Lenger potáhl míček před branku a do sítě ho dostal hokejkou v jedné ruce Radek Krajcigr – 2:2. Nerozhodný stav vydržel jen dvě minuty, na pravé straně se ze sevření třech hráčů kličkami uvolnil Šmíd, pro kterého se jednalo o první duel v Tipsport Superlize, nahrál na druhou stranu Radku Formánkovi, jenž svou dalekonosnou střelu umístil přesně k pravé tyči – 3:2. I po druhé třetiny se šlo do kabin za nerozhodného stavu, Pardubice chybovaly za svou brankou, odkud Jansa nahrál do předbrankového prostoru Marku Dzieržovi, ten zakončil k pravé tyči dříve, než se stihl pardubický brankář přesunou – 3:3.

Sokol se znovu ujal vedení ve 49. minutě využitou přesilovou hrou, Dlesk našel křižným pasem na pravé straně stojícího Iva Teichmana, který pálil z první do středu branky, brankář se sice míčku dotkl maskou, i tak ale skončil v síti – 4:3. Pardubičtí si v závěru při hře čtyři na čtyři počkali, až poběží pouze Novotného pětiminutový trest a následně udeřili. Dlesk chvíli vyčkával se střelou na pozici obránce, poté poslal balonek mezi nohama bránícího hráče pod levou ruku gólmana, který nic neviděl – 5:3.

Hodnocení trenéra Jana Černohorského: „Chtěli jsme hrát aktivně a rychle, tím přečíslovat soupeře a dostávat se do brankových příležitostí. To se nám poměrně dařilo, škoda, že jsme nedali více branek. Na druhou stranu soupeř hrál velmi důrazně v našem předbrankovém prostoru, odkud skóroval. Podařilo se nám odskočit o víc než jednu branku a pak už jsme soupeře k vážnější šanci nepustili. Děkujeme fantastické divácké kulise za podporu a jsem rád, že jsme Láďovi Štanclovi nezkazili svatební den.“

Tipsport Superliga, 1. kolo:

Sokol Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:9 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky a asistence Pardubic: 9:21 Kourek (Zozulák), 20:5 Kourek (Zozulák), 29:13 Formánek (Šmíd), 48:44 Teichman (Dlesk), 56:52 Dlesk (Pakosta).

Rozhodčí: Čížek, Laštovička; Střely na branku: 33:15;Vyloučení: 4:3, navíc Novotný 5 minut; Využití: 2:0; Diváci: 2018.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Savický.