Související zápasy

SOKOLI Pardubice

Z dvojzápasu se třemi body

Dva vyrovnané zápasy sehráli SOKOLI v rozmezí dvou dnů. V televizním utkání se jim podařilo přetlačit otrokovické Pantery, o den později jim nevyšla stíhací jízda a s Ostravou těsně prohráli.

SOKOLI Pardubice – PSG PANTHERS Otrokovice

Sváteční čtvrteční den přilákal na Dašickou kamery ČT Sport. V televizním utkání se utkaly dva tabulkově vyrovnané týmy a od začátku bylo jasné, že si týmy jsou vědomy důležitosti utkání. Skóre otevřeli v první třetině aktivnější hosté. V páté minutě se nádhernou střelou na bližší šibenici prosadil Ronald Gašparík, na kterého povedeným odskokem navázal František Vykopal. S odpovědí ale nečekal Lukáš Kučera, který vzápětí důrazem na brankovišti snížil. Do šaten se ale šlo za stavu 2:2, to zařídil šikovným zakončením zpoza brány Adam Šmíd.

Ve druhé třetině již pardubičtí hráči začínali přebírat otěže utkání. Poprvé v zápase se dostali do vedení v 27. minutě díky brance Davida Žáčka, na kterou mohl navázat Adam Šmíd, ten ale trestné střílení neproměnil. Do konce této periody fantastických 546 diváků na Dašické vidělo ještě dvě branky. První byla z hole Kučery, na toho zareagoval krátce před koncem třetiny otrokovický Hrabal, který snižoval na 4:3.

Také ve třetí dvacetiminutovce byli SOKOLI lepším týmem. Náskok zvýšil, a tím dovršil hattrick, mladík Lukáš Kučera, který si v důležitém televizním zápase připsal první hattrick v Livesport Superlize. Na branku Kučery reagoval Vykopal, který znovu snižoval, to ale nenechalo chladného nikoho jiného, než Lukáše kučeru, který v přesilovce vstřelil svou čtvrtou branku v zápase a zvyšoval na 6:4. Hosté poté sáhli k risku hry bez brankáře, ten ale vyšel až sedm vteřin před koncem utkání, když snižoval Vykopal. Hosté bez brankáře pokračovali, hned z buly se ale prosadil Ivo Teichman, který zakončil skóre utkání na 7:5. Po brance Teichmana viděli diváci ještě strkanici, za kterou viděli červené karty Kaluža s Gašparíkem, to ale nezměnilo nic na tom, že si SOKOLI odnesli ze zápasu všechny tři body a posunuli se na pozice zaručující předkolo play-off.

Branky Pardubic: 07:48 Lukáš Kučera, 10:11 Adam Šmíd, 26:11 David Žáček, 32:44 Lukáš Kučera, 46:19 Lukáš Kučera, 51:03 Lukáš Kučera, 59:56 Ivo Teichman

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Burian, Nezval, Pakosta, Zozulák, Šmíd, Ďopan, Prix, Teichman, Kučera, Žáček, Šimák, Kaluža, Slabý, Machatý, Černý, Kohoutek, ViternaHaH