815_20200929_094032.jpg

Z dvojzápasu se třemi body! SOKOLI si poradili s Panthers, z půdy SKV odjíždí s prázdnou

První letošní dvojzápas “A” týmu vyšel z padesáti procent. Na půdě Otrokovic dokázali SOKOLI koncentrovaným výkonem po celou dobu zápasu podpořeným skvělým výkonem brankáře Haleše zvítězit 3:6. V pondělním zápase na Vinohradech doplatili na výpadek v úvodu třetí části, kde soupeř odskočil do vedení, které už se nepodařilo dotáhnout a prohráli 5:7.

Panthers Otrokovice – SOKOLI Pardubice

“A” tým byl již od začátku utkání výrazně aktivnější a šel si od začátku pro tři body. Už ve druhé minutě otevřel skóre Petr Černý, který v sedmé minutě přidal i druhou trefu SOKOLŮ. Poté SOKOLI doplatili na neukázněnost, když těsně po skončení druhého oslabení snižoval Nehila. Odpověď na sebe dlouho nečekala, po dvaceti sekundách na 1:3 zvyšoval po pěkné akci Oubrecht. Do druhé třetiny tak vstupoval “A” tým s dvoubrankovým náskokem.

Druhá třetina moc florbalové krásy nepřinesla. Čeho v ní však bylo hodně, tak to byly zákroky Martina Haleše. Skóre se v této třetině měnilo pouze jednou, když za SOKOLY zvyšoval Šmíd. Do poslední dvacetiminutovky se vstupovalo za stavu 1:4.

V třetí části si “A” tým zkušeně hlídal průběh zápasu a nepouštěl Panthers na dostřel. Na snížení Hronka reagoval druhým gólem v zápase Šmíd a na další trefu Otrokovic odpověděl dalším zvýšením náskoku Petr Černý, který touto brankou dovršil hattrick. SOKOLI tedy nakonec zvítězili tříbrankovým rozdílem, poměrem 3:6.

Komentář trenéra Martina Zozuláka:

,,Dobrá práce z přípravy a z tréninků se nám promítá do výsledků. S pokorou pokračujeme dál a těšíme se na další zápas."

Livesport Superliga, 4. kolo:

Panthers Otrokovice – SOKOLI Pardubice 3:6 (1:3,0:1,2:2)

Branky Pardubic: 02:25 Petr Černý, 07:33 Petr Černý, 14:45 Václav Oubrecht, 27:37 Adam Šmíd, 51:38 Adam Šmíd, 55:56 Petr Černý

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Veinfurter – Oubrecht, Kaluža, Kučera, Kourek, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Smola, Žáček, Černý, Formánek

Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice

Po sobotním skalpu Otrokovic vyjel “A” tým k pondělnímu zápasu na Vinohradech pozitivně naladěn. Skóre však v osmé minutě otevřelo SKV přesilovkovou brankou Stuchlíka. O tři minuty později ale srovnával Oubrecht a do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina se SOKOLŮM povedla náramně, když proti dvou brankám Stuchlíka a Vnuka za Vinohrady dokázali skórovat Žáček, Teichman a Černý. SOKOLI tedy po druhé třetiny šli za vedení 3:4.

Na začátku třetí třetiny však přišel absolutní zkrat, když během 58 sekund dokázali za SKV skórovat Strachota, dvakrát Procházka a když po čtyřech minutách zvyšoval na 7:4 znovu Strachota, zdál se být zápas rozhodnut. V 52. minutě přišlo snížení z hole Petra Černého a bylo zaděláno na drama. Další gól už se však SOKOLŮM vstřelit nepodařilo ani při závěrečné hře bez gólmana a tak si „A“ tým připsal úvodní prohru sezóny 7:5.

Komentář trenéra Martina Zozuláka:

,,Nepovedl se nám vstup do zápasu, naše hra neměla tempo, v průběhu zápasu jsme začali diktovat tempo hry, bohužel se nám nepovedl vstup do třetí třetiny, což pravděpodobně rozhodlo celý zápas.”

Livesport Superliga, 5. kolo:

Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice 5:7 (1:1,2:3,4:1)

Branky Pardubic: 11:15 Václav Oubrecht, 30:50 David Žáček, 33:44 Ivo Teichman, 35:46 Petr Černý, 52:24 Petr Černý

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Oubrecht, Kaluža, Kučera, Kourek, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Smola, Žáček, Černý, Formánek