Z Ostravy se SOKOLI vrací bez bodu

Vyrovnaný zápas s týmem FBC Ostrava SOKOLI ztratili v druhé polovině utkání a nakonec prohráli 5:9.

Zápas začal aktivně, SOKOLI otevřeli skóre již ve třetí minutě, trefil se kapitán týmu Přemek Pakosta. Až do čtrnácté minuty zápasu si “A" tým držel vedení, poté ale začali úřadovat domácí. Trefili se do sirény, která oznamuje první přestávku, třikrát. Po brankách Chatrného, Gála a Pešata se tedy šlo do šaten za stavu 3:1.

Vyrovnaný zápas, aktivní z obou stran pokračoval také ve druhé třetině. Díky aktivitě SOKOLŮ přišlo také snížení, znovu se trefil Přemek Pakosta. Týmy se po této brance střídali v rozmezí tří minut ve střílení branek. Náskok domácích navýšil Herblich, na jehož branku reagoval Lukáš Kučera. Toto se opakovalo ještě jednou, Herblich znovu navyšoval vedení, nyní ale snižoval navrátilec do pardubické sestavy Martin Zozulák. Další dvě minuty pokračovaly podobně, trefovali se již ale pouze domácí. V rychlém sledu se prosadili Sládek, Soukup a Chatrný a Ostrava odskočila do vedení 8:4, při kterém se šlo do šaten.

SOKOLI do třetí třetiny vstoupili s náročným, ne však nereálným cílem, tím bylo srovnání zápasu. To se vzdálilo po dvou minutách hry, když Daniel Chatrný zkompletoval Hattrick. Po této brance se hrálo dlouho bez branek, to skončilo až tři minuty před koncem, když přesilovou hru využil nejlepší hráč SOKOLŮ v tomto utkání Lukáš Kučera. Snížení ale přišlo pro “A" tým moc pozdě, ztrátu už nedohnal a v Ostravě prohrál 9:5.

Livesport Superliga, 21. kolo:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – SOKOLI Pardubice 9:5 (3:1,5:3,1:1)

Branky Pardubic: 02:17 Přemek Pakosta, 24:49 Přemek Pakosta, 29:33 Lukáš Kučera, 30:35 Martin Zozulák, 57:04 Lukáš Kučera

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Slabý, Klein, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Burian, Rusin, Smola, Žáček, Černý