Z televizního utkání proti Liberci bez bodu

Ani dobrý výkon nezaručil SOKOLŮM body z televizního utkání. Rozdílové byly přesilové hry, v nichž Liberec vstřelil dvě branky a zvítězil v Pardubicích 4:3.

Od prvních minut utkání bylo vidět, že si týmy jsou vědomy důležitosti tohoto utkání. Hrálo se velmi opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo chybovat. Hned první z mnoha vyloučení v zápase dokázal využít Valeš a poslal hosty do vedení. Tato branka nic nezměnila na průběhu utkání, které stále bylo velmi opatrné a týmy se střídaly při hře na balónu. Také proto už v první třetině branka nepadla a do šaten se šlo při jednobrankovém vedení Liberce.

Také druhou přesilovou hru, která byla Liberci nabídnuta, dokázali Severočeši využít, když byl vyloučen Oubrecht a hned po čtyřech vteřinách početní výhody zvyšoval na 0:2 Čermák. Dvě minuty po brance Čermáka měl skvělou příležitost na snížení Teichman, na trestné střílení poslali Liberečtí trenéři do branky Mücka, který si ale s nájezdem poradil. O pouhých 35 vteřin viděli diváci nájezd i na druhé straně, Čermák však i s kapkou štěstí proměnil a zvýšil již na 0:3. SOKOLI pokračovali v koncentrované hře, která začala nést ovoce. Po přihrávce Velce snižoval Žáček, který o tři minuty později dorazil střelu Kučery a skóre bylo znovu o jednu branku, 2:3.

Stíhací jízda SOKOLŮ pokračovala i v části třetí. Ve druhé minutě třetí třetiny se podařilo vyrovnat Šmídovi. Narozdíl od Liberce se “A” týmu v přesilových hrách nedařilo. Poté, co pardubičtí nedokázali využít vyloučení Ferdana, tak právě tento hráč našel pět minut před koncem krásnou přihrávkou Kopeckého, který neměl problém dopravit balón za jinak skvěle chytajícího Haleše a vrátil Liberec zpět do vedení. Zmar SOKOLŮ v přesilových hrách se potvrdil v samém závěru zápasu. Nabídnuta jim byla 67 vteřin dlouhá přesilová hra pěti proti třem, která však zůstala nevyužitá, navíc při ní fauloval Teichman. Po faulu Teichmana opustil branku Haleš a hrálo se tedy 5 na 5. V této herní situaci si však Liberec již výsledek pohlídal a z Pardubic si odvezl tři body za výhru 4:3