Z víkendových zápasů play-down s jednou výhrou

První dva zápasy žádnému z týmů vedení v sérii nepřinesly. Do Brna pojede “A” tým za stavu 1:1.

SOKOLI do série nevstoupili ideálně. Ve čtvrté minutě zápasu prohrávali již o dva góly. Zápas ukázal přesně to, co od něj všichni čekali. Na Dašické se hrál vyrovnaný zápas, který rozhodovaly maličkosti. Na 2:2 srovnával “A” tým zásluhou Pakosty s Černým a druhá třetina začínala od nuly.

Naprostou dominanci týmu hostů diváci viděli ve druhé třetině. Hattrick se trefil celkem třikrát a SOKOLI šli do poslední části utkání s velkou ztrátou. “A” tým ale nic nevzdal a do třetí třetiny vstoupil s chutí zápas zvrátit. K tomu vykročil ideálně, hned na jejím začátku snižoval luxusní ránou David Petržela. Po brance Petržely se trefil ještě Lukáš Kučera a SOKOLI byli na dostřel.

Až do poslední minuty pardubičtí hráči usilovali o velký obrat, ke konci zápasu zkoušeli štěstí ve hře bez brankáře. Ta se jim ale nepovedla, dvakrát inkasovali a Hattrick si připsal první důležitý bod v sérii.

Podobně jako první, začal také druhý zápas. Ve čtvrté minutě hosté znovu vedli o dvě branky a nad SOKOLY se stahovala mračna. Tým ale ukázal velkou sílu, když se herně zvedl a hnal se za prvním bodem v sérii. Ještě v první třetině snižoval Martin Zozulák a dodal SOKOLŮM naději do energii do dalšího průběhu zápasu. Ve druhé třetině SOKOLI pokračovali v dobrém výkonu a byli za to odměněni. Prix se Zozulákem zařídily týmu vedení a poprvé po devadesáti minutách SOKOLI v sérii vedli. Vedení jim ale dlouho nevydrželo, skóre znovu otočili Kučera s Juhaňákem. Pauza ale neproběhla za vedení Brna, těsně před koncem druhé třetiny srovnával Zozulák, který dovršil hattrick.

Velmi vyrovnaná třetí třetina o vítězi nerozhodla. Na branku Jalového totiž reagoval Lukáš Prix a zápas spěl do prodloužení. Prodloužení se na Dašické hrálo velice opatrně a bez větších šancí, žádný z týmů nechtěl chybovat a darovat soupeři bod do série. Ani nastavený čas tedy nerozhodl a šlo se do nájezdové loterie. Dlouhých sedm sérií nájezdů se v nervy drásajícím závěru týmy přetahovaly s důležitý bod. V sedmé sérii si nejprve Martin Haleš poradil s Juhaňákem a poté kanonýr Teichman rozhodl bekhendovou kličkou zápas.

V Pardubicích se odehrály dva naprosto vyrovnané zápasy, ze kterých týmy odchází zaslouženě smírně. Série se za stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Brna.

Livesport Superliga, play-down 2. kolo:

1. zápas:

SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7 (2:2,0:3,2:2)

Branky Pardubic: 08:15 Přemek Pakosta, 15:18 Petr Černý, 41:31 David Petržela, 45:36 Lukáš Kučera

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Křinka, Šmíd, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý

Sestřih branek

Pozápasové hodnocení trenéra Milana Koubka

2. zápas:

SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5n (1:2,3:2,1:1;0:0)

Branky Pardubic: 17:47 Martin Zozulák, 26:09 Lukáš Prix, 32:11 Martin Zozulák, 39:40 Martin Zozulák, 50:50 Lukáš Prix, rozhodující nájezd Ivo Teichman

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Šmíd, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý