Z víkendu se čtyřmi body! “A” tým vyhrál v České Lípě a prohrál v prodloužení na BLACK ANGELS

Čtyři body do tabulky veze pardubický „A“ tým z posledního hracího víkendu roku 2020. Po skvělém kolektivním výkonu prolomili sérii proher a vyhrál v České Lípě. Podpořen vítězstvím nastoupil o den později k zápasu proti pražským BLACK ANGELS, kde velmi dobrý výkon stačil po vyrovnaném zápase na bod.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - SOKOLI Pardubice

Již ve třetím utkání v řadě se skóroval „A“ tým jako první. V páté minutě se prosadil po krásné přihrávce Pakosty Jan Savický. Na tuto branku navázal nádhernou individuální akcí Adam Šmíd, který v této třetině však ještě neměl dost a pět sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky přidal svůj druhý gól, kterým ukončil povedenou první část za stavu 0:3.

Bohužel druhá třetina probíhala podle scénáře předchozích zápasů, Česká Lípa se začala dotahovat. Domácí byli ve druhé třetině lepším týmem a postupně dorovnali skóre díky brankám Nováka, Jirsy a ex-pardubického Krajcigra. Velkou šanci Pardubic v poslední minutě vychytal Dvořák a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

V poslední třetině byla vidět velká aktivita a chuť vyhrát z obou týmů. Brankáři Dvořák s Halešem však excelovali. Jediným úspěšným střelcem se stal po krásné teči střely Šmída Marcel Lehký. Tato branka byla tedy vítězná a SOKOLI si z těžkého utkání v České Lípě odvezli plný počet bodů a prolomili dlouhou sérii bez výhry.

Martin Zozulák po utkání proti České Lípě

Sestřih branek

Livesport Superliga, 7. kolo:

FBC 4CLEAN Česká Lípa - SOKOLI Pardubice 3:4 (0:3,3:0,0:1)

Branky Pardubic: 04:29 Jan Savický, 07:44 Adam Šmíd, 19:55 Adam Šmíd, 52:47 Marcel Lehký

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kohoutek, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Rusin, Lehký, Smola, Žáček, Kucharič, Černý, Formánek

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice

Již od začátku zápasu bylo jasné, že půjde o zápas velmi ofenzivní a vyhecovaný. Skóre již v desáté sekundě otevřel Novotný. O otočku se postarali brankami Šmíd a Pakosta, vedení však SOKOLŮM vydrželo pouhých 40 sekund, když na 2:2 srovnal Hromada. O další minutu déle bylo pro SOKOLY ještě hůř, druhou brankou v zápase otočil skóre pro domácí Novotný a na 4:2 zvyšoval Hanák. Bláznivá třetina pokračovala, když Lehký luxusním backhandem snižoval na 4:3. Poslední úpravu skóre v první třetině měl na svědomí kapitán domácích Hněvkovský. Do šaten se po krásné florbalové třetině šlo za stavu 5:3.

Ve druhé dvacetiminutovce pokračoval skvělý, aktivní a tvrdý florbal. Po nahrávce Šmída snižoval ve 25. minutě Žáček, na tuto branku ještě reagoval Boček, to však bylo od domácích vše a Pardubice začaly mít velkou herní převahu. Tato převaha se začala prokazovat i ve skóre. Brankami Pakosty a Šmída dokázal “A” tým srovnat skóre na 6:6. Do třetí části se tedy šlo za vyrovnaného stavu a s velkým očekáváním.

Třetina byla velmi vyrovnaná, všechny šance obou týmů však dokázali brankáři úspěšně zneškodnit a tak se šlo po bezbrankové třetině do zaslouženého, pro SOKOLI prvního v sezóně, prodloužení.

V něm po opatrném začátku začali mít BLACK ANGELS převahu a v čase 62:52 po rychlém rozehrání standartní situace rozhodl Jakub Hromada. “A” tým si tedy odváží z Prahy cenný bod.

Martin Zozulák a Přemek Pakosta po utkání proti BLACK ANGELS (čas 3:11)

Livesport Superliga, 13. kolo:

BALCK ANGELS - SOKOLI Pardubice 7:6p (5:3,1:3,0:0;1:0)

Branky Pardubic: 03:59 Adam Šmíd, 06:25 Přemek Pakosta, 12:28 Marcel Lehký, 24:23 David Žáček, 37:07 Přemek Pakosta, 39:09 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kohoutek, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Rusin, Lehký, Smola, Žáček, Kucharič, Černý, Formánek