Ze zápasů s Boleslaví a Chodovem s prázdnou. Rozhodly první třetiny.

Pardubickému “A” týmu se při víkendovém dvojzápasu nepodařilo překvapit ani jednoho ze soupeřů. Z Boleslavi odjížděli SOKOLI s pořádným přídělem při výsledku 16:2. V nedělním domácím zápase mohli fanoušci u svých obrazovek vidět zlepšený výkon, na body to však také nestačilo, SOKOLI prohráli 7:11.

Předvýběr.CZ Florbal MB – SOKOLI Pardubice

Již od úvodu první třetiny se pro SOKOLY zápas nevyvíjel vůbec dobře. Na dva slepené góly Natova a Komárka ještě dokázal reagovat nádhernou pumelicí Michal Smola, to však bylo z pardubické strany v první třetině vše. Boleslav využívala sympatickou aktivitu “A” týmu, při které zůstávaly otevřená zadní vrátka a navyšovala skóre až do stavu 8:1, za kterého se šlo do kabin.

Do druhé třetiny však nastoupili SOKOLI daleko lépe, hrál se aktivní a pohledný florbal. Hlavním rozdílem byl fakt, že SOKOLY nepoložil obdržený gól a pokračovali v aktivitě, ovšem již se zabezpečenou defenzivou. I přes zlepšený výkon zůstal Musil v brance boleslavských bezchybný. Ke konci třetiny dovršil pověstnou “desítku” Tokoš. Boleslav šla tedy do třetí třetiny s devítibrankovou výhodou při skóre 10:1.

Třetí třetina přinesla podobný obrázek, jako části předešlé, pardubická aktivita znovu nenesla ovoce a Boleslav pokračovala v nemilosrdném trestání každé chybičky. Po dvanáctém gólu domácích brankář Haleš, který SOKOLY několikrát podržel skvělými zákroky, přenechal své místo Karlu Aubusovi, který však také nedokázal zastavit gólovou smršť do branky Pardubic. Ke konci zápasu byli SOKOLI odměněni za svou aktivitu po celou dobu zápasu, když nahození Teichmana tečoval Petržela. SOKOLŮM se tedy favorita zaskočit nepodařilo a prohráli 2:16.

Livesport Superliga, 14. kolo:

Předvýběr.cz Florbal MB – SOKOLI Pardubice 16:2 (8:1,2:0,6:1)

Branky Pardubic: 03:44 Michal Smola, 53:49 David Petržela

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Šmíd, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Smola, Žáček, Kucharič, Černý, Formánek, Rusin

SOKOLI Pardubice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Stejně jako v sobotním zápase se “A” týmu nepovedla první třetina. Avšak od začátku nic nenasvědčovalo nepovedenému vstupu do zápasu. Skóre otevřel až v osmé minutě Ondřej Vošta. Na tuto branku velmi rychle reagoval po krásné nahrávce Pakosty kanonýr Jan Savický. V té chvíli přepnul Chodov na vyšší rychlostní stupeň a nasázel do konce třetiny 5 branek. Marek Vávra si připsal hattrick během pěti minut.

Na rozdíl od zápasu v Boleslavi SOKOLI nevstoupili do druhé třetiny vůbec dobře, po rychlých brankách Mikeše a Ondruška vedli chodovští již 1:8. Rychle však reagoval Petr Černý, který nalil domácím krev do žil a hrál se opět vyrovnaný florbal. Do konce třetiny se týmy střídaly ve střílení branek, sekundu před koncem druhé části snižoval na 4:10 Teichman.

Třetí část byla od domácích nejvíce povedená, na rozdíl od předchozích minut poctivě bránili a byli produktivní v brejkových situacích. Svědomitý výkon dovedl “A” tým alespoň k symbolickému úspěchu, výhře třetí třetiny. Na konečný výsledek to však vliv nemělo, Chodov si z Pardubic odvezl výhru 11:7.

Livesport Superliga, 12. kolo:

SOKOLI Pardubice – FAT  PIPE Florbal Chodov 7:11 (1:6,3:4,3:1)

Branky Pardubic: 08:58 Jan Savický, 22:12 Petr Černý, 36:44 Adam Šmíd, 39:59 Ivo Teichman, 45:55 Adam Šmíd, 46:22 David Petržela, 49:56 Ivo Teichman