803_20200829_094733.jpg

A tým Sokolů Pardubice je v karanténě

V pardubické kabině se objevil první potvrzený případ nového typu coronaviru a celý mužský tým včetně trenérů musí do povinné karantény. Ta by měla trvat 14 dní od posledního společného tréninku, kde byl přítomný i nakažený hráč.

„Informaci o tom, že máme v týmu pozitivní nález jsme dostali v pátek pozdě odpoledne. Okamžitě jsme to začali řešit, a i když je to velká komplikace, musíme zůstat na dva týdny doma,“ potvrdil špatné zprávy generální manažer klubu a trenér A týmu Martin Zozulák.

Nepříjemná situace ovlivní následující program našeho elitního týmu, který měl v sobotu odjet na krátké soustředění zakončené pohárovým zápasem s Hattrickem Brno. Zápas se v nedělní termínu neodehraje. O novém termínu utkání či dalším postupu vás budeme informovat.

Podle dostupných informací, které nám byly poskytnuty, se opatření vztahují výhradně na hráče A týmu, kteří se účastnili tréninku a byli v přímém kontaktu s nakaženým spoluhráčem. „Postup je teď takový, že během zítřka bude všechny dotčené hráče kontaktovat hygiena, dostanou žádanku na test a pokud jejich výsledky budou negativní, test se zopakuje po 14 dnech, aby se mohla ukončit karanténa a všichni jsme se mohli vrátit k normálnímu životu,“ vysvětlil Martin Zozulák.

O dalším postupu či nových informacích týkajících se coronaviru či karantény v našem klubu vás budeme neprodleně informovat na našich stránkách.