873_20210315_110136.jpg

Český florbal rozhodl o ukončení soutěží

Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení všech amatérských soutěží v sezoně 2020/2021. Pro klub SOKOLI Pardubice to znamená, že nejvyšší florbalová soutěž Livesport Superliga se bude hrát v Pardubicích i v příští sezóně.

„A“ tým se po základní části Livesport Superligy umístil na 11. místě a čekaly ho boje v play-down proti poslednímu celku Hu-Fa PANTHERS Otrokovice. Vzhledem ke stanovisku výkonného výboru Českého florbalu, který mimo jiné rozhodl o ukončení 1. ligy mužů, se utkání play-down hrát nebudou a nejvyšší tuzemská soutěž zůstává i pro ročník 2021/2022 v Pardubicích.

„V první řadě nás mrzí, že celé florbalové hnutí muselo odepsat v podstatě celou sezonu a všichni florbalisti (mimo těch superligových) už několik měsíců nemohou trávit čas u svého oblíbeného sportu. Nicméně rozhodnutí, které Český florbal udělal, je bohužel logické a nic jiného se asi očekávat nedalo. My jsme na jednu stranu rádi, že budeme nejvyšší soutěž hrát i příští rok. Na druhou stranu jsme se podruhé zachránili "administrativně" a ne na hřišti, což samozřejmě není sportovně správně. Rozhodně jsme letos byli připraveni v play-down dokázat, že skutečně do Superligy patříme a chtěli jsme tak potvrdit zlepšené výkony oproti předchozí sezoně." komentuje rozhodnutí výkonného výboru Českého florbalu generální manažer klubu a zároveň hlavní trenér „A“ týmu Martin Zozulák.