692_20190913_075557.jpg

Juniorům a dorostencům začíná sezóna

Po letní přestávce se mládež pardubického florbalu znovu naplno položí do herního procesu. Junioři zahájí ročník 2019/2020 zápasem, jenž sehrají na domácí půdě, a to v pátek 13. 9. v 19 hodin proti Náchodu a o dva dny později přivítají tým z Hradce Králové, kdy úvodní buly padne v 16:30. Dorost začne sezónu na palubovce pražské Sparty v neděli 15.9. v 10 hodin. V ten samý den se Sokoli utkají proti druhému pražskému klubu, kterým jsou Bohemians. Duel začíná v 13:00.

Ve skupině F se pardubičtí junioři utkají s týmy z Hradce Králové, Náchoda a Jihlavy. Na dobrém startu záleží, a tak proti Náchodu určitě budou chtít svěřenci Milana Randy předvést co nejlepší výkon. Nicméně postup do skupiny A není pro juniory prioritou. „Výsledkovým cílem je pro nás postup do výkonnostně lepší skupiny A, ale ani tak pro nás nejsou výsledky na prvním místě. Důležité je pokračovat v nastavené koncepci kondičních a herních tréninků.“ Cílem týmu je píle, která hráče dostane do A týmu. „Rozvojovým cílem je pro nás výchova dle klubového kodexu a příprava hráčů pro mužský tým,“ říká pardubický kouč. Hodně vyhrocené zápasy budou v tradičním derby proti Hradci Králové. Junioři se zúčastnili v přípravě Slovak Cupu v Bratislavě, kde společně s A týmem skončili druzí. V minulém týdnu se též prezentovali na UNYP Cupu v Praze, ve kterém se nepředvedli v úplně nejlepším světle, a umístili se na 12. místě.

Dorostence budou ve skupině F včetně pražských týmu trápit také Hradec Králové a tým z Liberce. Letní přípravu rovněž pozitivně hodnotí trenér Milan Koubek. „S letní přípravou jsem spokojený, letos byla pro kluky v novém formátu. Nejvíce jsem byl spokojený s přístupem. Je vidět, že všichni mají velkou chuť na sobě pracovat.“ Cíle klubu v sezóně jsou nastaveny více na vývoj samotných hráčů než na výsledky týmu. „V klubu máme nastavenou koncepci, že chceme generovat sportovce pro vrcholový florbal. Z tohoto důvodu si výsledkové cíle nedáváme. Našim cílem je kluky naučit správně a zdravě trénovat, herně je co nejvíce posunout a připravit na přechod do starších kategorií.“ Dorostenci se stejně jako junioři v letní přípravě předvedli na UNYP Cupu, kde obsadili 14. místo.