882_20210520_125117.jpg

Matyáš Velc přestupuje do Pardubic!

Po hostování v pardubickém dresu se Matyáš Velc stává hráčem SOKOLI Pardubice!

Matyáš nastoupil v uplynulé sezóně 2020/2021 ke 12 soutěžním utkání za pardubické SOKOLY, v nichž nasbíral 9 kanadských bodů za 6 přesných zásahů a 3 asistence. Odchovanec královehradeckého FBC SION – DDM Nová Generace přestupuje do Pardubic z pražského klubu ACEMA Sparta Praha, ve kterém odehrál v mužské kategorii 30 zápasů a zaznamenal v nich 12 kanadských bodů.

„Jsem moc vděčný za to, že jsem v minulé sezóně dostal v Pardubicích šanci hostovat. Po zranění a nemoci jsme se dostal zpět do hry a každým zápasem jsem se v našlapané termínovce cítil lépe a lépe. Svůj vliv na tom také mělo to, že mám Pardubice blíže domovu. Po konci sezóny jsem věděl, že chci v týmu i nadále pokračovat a jsem rád, že se přestup povedl. Těším se na novou výzvu a věřím, že pomůžu Pardubicím se dostat o krok výše“ komentuje svůj přestup do pardubického klubu Matyáš Velc.

S Matyášem jsme se v podstatě ihned po sezoně domluvili, že hostování z pražské Sparty přeměníme na přestup k nám. Maty je mladý hráč, který je navíc z našeho regionu, takže pro nás logicky dává smysl, abychom takové hráče v Pardubicích měli. Už v průběhu letošní sezony u nás ukázal, že může být platný a hlavně produktivní hráč a rozhodně je v něm potenciál, který se budeme snažit využít" přibližuje detaily přestupu generální manažer Martin Zozulák.