Pardubice slaví po porážce Ostravy postup do finále Poháru

Východočeši nastoupili do semifinále Poháru České pojišťovny proti Ostravě ideálně, jako první inkasovali, to je ale nezlomilo a rychle si vzali vedení na svou stranu. Po mírném zaváhání na začátku druhé části opět zabrali a svůj náskok ještě postupně navyšovali, po výhře 10:4 mohli slavit historicky první postup do finále Poháru České pojišťovny.

Přestože byly Pardubice od úvodního buly aktivnější, jako první se prosadila Ostrava. Ve 4. minutě ji poslal do vedení z první útočné akce střelou ze středu hřiště Šindler. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno, z výběhu zakončoval přesně do levého horního rohu branky Václav Oubrecht. O minutu později mohl Sokol poslat do vedení Kourek, z dorážky ale neuspěl, a tak si Pardubice musely počkat až do 8. minuty, kdy Janeček vrátil na pravé straně balonek Přemku Pakostovi, jenž mířil přesně k bližší tyči. Východočeši šli hned od buly ve středovém kruhu za další brankou, což se jim vyplatilo a po devatenácti vteřinách hry se radoval ze své přesné trefy Jan Kourek. Pardubická dominance pokračovala i nadále, ve 12. minutě mířil přesně mezi tři tyče po nahrávce od Oubrechta z osy hřiště Adam Šmíd. Východočeši sice nevyužili početní výhodu, na konci třetiny ale přidali další gól, z levé strany vypálil obránce Václav Oubrecht a již podruhé v utkání poslal balonek přesně do levého horního rohu brány – 5:1.

Sokol vstoupil do druhé části vlažněji a v polovině zápasu dvakrát inkasoval, Ostrava se po trefách Sládka a Šebesty dotáhla na rozdíl dvou branek – 5:3. To však netrvalo dlouho, ve 33. minutě našel brankář Haleš svým dlouhým výhozem na pravé straně volného Václava Oubrechta, jenž využil dostatku prostoru a zakončil do vzdálenější rohu brány, čímž zkompletoval hattrick. Znovu snížit mohli hosté z nařízeného trestného střílení, to ale Hrabal nepromněnil. Naopak z další útočné akce znovu skórovali domácí, Kourek z rohu hřiště nahrál na střed volnému Tomáši Dleskovi, ten se zakončením chvíli váhal, nakonec zamířil po zemi přesně k levé tyči – 7:3.

Vstup do třetí dvacetiminutovky už se Pardubicím povedl, po úspěšném zákroku Haleše šly do rychlého protiútoku, který po nahrávce od Kourka zužitkoval Tomáš Dlesk. Na konci 47. minuty Ostrava využila ke snížení chybu v pardubické rozehrávce, Sokol to ale hned napravil a o půl minuty později z rychlého útoku nadvakrát dostal míček do sítě Jan Kourek. Gólový účet zápasu uzavřel šest minut před koncem střelou pod ruku brankáře Laji Tomáš Dlesk, druhý pardubický hráč tak nastřílel v utkání hattrick.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Od začátku jsme si šli za vítězstvím a koncentrovaným výkonem se nám povedl úspěch v podobě finále. Dnes si užijeme postup, ale hned od zítra už se soustředíme na zápasy, které nás čekají. Pevně věřím, že toto vykročení do nového roku nám pomůže k dalším povedeným výkonům.“

Semifinále Poháru České pojišťovny:

Sokol Pardubice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 10:4 (5:1, 2:2, 3:1)

Branky a asistence Pardubic: 4:03 Oubrecht (Prix), 7:12 Pakosta (Janeček), 7:31 Kourek (Bílý), 11:28 Šmíd (Oubrecht), 18:28 Oubrecht (Teichman), 32:28 Oubrecht (Haleš), 37:01 Dlesk (Kourek), 40:35 Dlesk (Kourek), 47:26 Kourek (Dlesk), 53:57 Dlesk (Formánek).

Rozhodčí: Valenta, Žďárský; Střely na branku: 30:30; Vyloučení: 0:2; Bez využitíDiváci: 252.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Petržela.