Sokol se ve čtvrtek na Dašické střetne s Ostravou o finále Poháru

Pardubičtí florbalisté si vánoční svátky příliš užívat nemohli, ve čtvrtek 3. ledna je totiž čeká od 18:00 na Dašické semifinálový duel s Ostravou o postup do finále Poháru České pojišťovny. Už semifinále je největším úspěchem v historii klubu v této soutěži, Sokol však pomýšlí na nejvyšší mety, do karet mu hraje dobrá domácí bilance s ostravským FBC. Vstupné na utkání je zdarma!

Východočeši vstoupí do nového kalendářního roku pohárovým utkáním, v Poháru České pojišťovny se už prodrali do semifinále, mají tak jedinečnou možnost poprvé v historii klubu slavit postup do souboje o zlato. Ve čtvrtek 3. ledna budou na domácí palubovce v hale Dašická od 18:00 hostit Ostravu, kterou už v letošní sezoně na domácí půdě jednou přivítali a slavili vítězství 6:5. Pardubicím se v tomto duelu povedla druhá třetina, která byla klíčová, Ostrava závěrečný tlak ve vyrovnání nepřetavila. „Příprava během svátků probíhala převážně formou individuálních tréninků, tak jako tomu bývalo i v minulých sezónách. Změnou bylo přidání společného tréninku v hale, abychom neměli příliš dlouhou pauzu bez hokejky před semifinálovým utkáním s Ostravou,“ popsal přípravu útočník Ivo Teichman. Ostrava na rozdíl od Pardubic nehrála vrcholovou část Poháru, naskočila do něj tak již ve 4. kole, kdy si poradila se Spartakem Hluk 12:8, následovaly výhry nad Vsetínem 9:2, Znojmem 6:4. Ve čtvrtfinále postoupilo ostravské FBC přes svého rivala Vítkovice po těsné výhře 3:2. Ani Pardubice neměly cestu do semifinále snadnou, v osmifinále porazily Otrokovice 6:5 a přestřelku s Hattrickem Brno rozhodly ve svůj prospěch na 11:10 až v samostatných nájezdech.

Ostrava není kromě pohárové výhry nad Vítkovicemi v posledních utkáních v příliš dobré formě, v Tipsport Superlize prohrála posledních pět zápasů. Stejný počet zápasů si nepřipsala také výhru na hřištích soupeřů, naposledy padla s Chodovem 8:3. Ani Sokolu se příliš nedaří, poslední tři utkání odehrál na domácí půdě, zvítězil však pouze jednou, a to 7:6 po prodloužení s Bohemians. V posledním utkání podlehl Liberci 8:9 po prodloužení. Ve prospěch Pardubic ale hraje statistika posledních vzájemných utkání hraných v Pardubicích, kde Ostrava nedokázala svého soupeře v posledních třech letech porazit ani jednou, ani jednou nebyl gólový rozdíl větší než dvě branky. „Hrát doma je vždy výhoda, ještě když nás ženou skvělí diváci a také nebudeme muset v týdnu nikam cestovat. Ostrava letos posílila a dokázala postoupit přes Vítkovice, takže nás čeká velmi těžké utkání. Doufám, že zápas nebude moc odlišný a poradíme si s nimi jako v lize.“ Teichman věří, že pardubickému týmu může pomoci i podpora od fanoušků, kteří mají vstup na tento zápas ZDARMA. „Fanoušci nás na naše domácí zápasy chodí vždy podpořit a ženou k lepším výkonům. Uděláme vše pro to, abychom jim nadělili takový novoroční dárek a mohli vidět, jak postoupíme do finále Poháru.“