Související zápas

SOKOLI Pardubice
621_20181222_060014.jpg

Pardubice v dramatickém domácím souboji obraly Liberec o bod

V posledním letošním utkání viděli diváci na Dašické atraktivní podívanou, celkem padlo sedmnáct branek a zápas dospěl až do prodloužení. Pardubickému celku nepomohly ani čtyři přesné trefy kapitána Zozuláka, zápas skončil shodným výsledkem jako první letošní vzájemné střetnutí, Liberec si odvezl dva body za výhru 9:8 v prodloužení.

Pardubice nevstoupily do posledního zápasu roku 2018 špatně, jenže v 11. miutě jako první inkasovaly po přesné trefě Valeše. Po dvou ubráněných oslabeních si na začátku druhé dvacetiminutovky zpracoval Jan Kourek na středu hřiště nástřel Bíleho z poloviny hřiště a i přes dotěrného obránce zakončil přesně k tyči. V polovině duelu šel Sokol poprvé do vedení, Martin Zozulák nad ničím příliš nepřemýšlel a zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti z pravé strany na zadní tyč, což mu vyšlo. Ve druhé polovině druhé třetiny se s góly roztrhl pytel, nejdříve byl s dorážkou úspěšný Ivo Teichman, na jeho branku Liberec odpověděl. To ale nebylo z druhé části zdaleka vše, po křižném pasu od Prixe pálil od pravého mantinelu přesně na přední tyč Adam Šmíd.  I na tuto branku našel Liberec odpověď, dvoubrankové vedení však Sokolu vrátil ranou z první po nahrávce od Formánka Martin Zozulák.

Týmu z pod Ještědu vyšel vstup do třetí třetiny a ve 47. minutě po čtyřech vstřelených brankách vedl 7:5. Sokol se ovšem nevzdal, dvakrát během minuty zaúřadoval kapitán Martin Zozulák a bylo srovnáno. Nejprve se dostal k odraženému míčku na středu hřiště a zasunul ho za gólmana, jeho čtvrtá trefa v zápase přišla po zakončení dva metry za polovinou hřiště– 7:7. Liberečtí se znovu dostali do vedení, to ale nemělo dlouhé trvání, po pouhých patnácti vteřinách využil úspěšného aktivního napadání Patrik Petr.

I druhé vzájemné střetnutí Pardubic s Libercem v této sezoně dospělo do prodloužení, tentokrát se ale radoval Liberec, když Sokol v první minutě prodloužení neuhlídal před brankou Ferdana, jenž skóroval na konečných 9:8 pro Liberec. 

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Zápas se zlomil ve třetí třeině, kde jsme nezachytili nástup hostů. Velká škoda, protože v tu dobu už mohlo být dávno rozhodnuto, šance na to rozhodně byly. V konečném důsledku můžeme být rádi za bod. Teď si odpočineme, vyčistíme hlavy, čeká nás spousta práce a super zápasů.“

Tipsport Superliga, 17. kolo:

Sokol Pardubice – FBC Liberec 8:9 po prodl. (0:1, 5:2, 3:5 – 0:1)

     Branky a asistence Pardubic: 22:11 Kourek (Bílý), 29:35 Zozulák (Kourek), 32:36 Teichman, 36:30 Šmíd (Prix), 37:44 Zozulák (Formánek), 50:08 Zozulák (Kourek), 51:18 Zozulák (Formánek), 58:50 Petr (Formánek).

     Rozhodčí: Dolanský, Sýkora; Střely na branku: 30:18; Vyloučení: 2:0; Bez využitíDiváci: 253.

     Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

     Související články

     SOKOLI Pardubice
     620_20181220_080701.jpg

     Sokol odehraje poslední zápas roku 2018 doma proti Liberci

     Pardubičtí florbalisté zakončí florbalový rok 2018 domácím utkáním proti Liberci. Severočeský celek se stále nachází v horních patrech tabulky, Sokol na něj ztrácí z dvanácté příčky patnáct bodů, ztráta na poslední postupovou pozici do play off však není velká. Po utkání se mohou všichni příznivci pardubického klubu těšit na Vánoční párty, která začne hned po konci zápasu v kavárně Nota.