Související zápas

SOKOLI Pardubice
620_20181220_080701.jpg

Sokol odehraje poslední zápas roku 2018 doma proti Liberci

Pardubičtí florbalisté zakončí florbalový rok 2018 domácím utkáním proti Liberci. Severočeský celek se stále nachází v horních patrech tabulky, Sokol na něj ztrácí z dvanácté příčky patnáct bodů, ztráta na poslední postupovou pozici do play off však není velká. Po utkání se mohou všichni příznivci pardubického klubu těšit na Vánoční párty, která začne hned po konci zápasu v kavárně Nota.

Poslední zápas Tipsport Superligy v hale Dašická vypukne v pátek 21. prosince v 18:00, domácí Sokol bude hostit FBC Liberec. Na severočeský klub mají pardubičtí dobré vzpomínky z posledních dvou vzájemných zápasů, v prvním letošním vzájemném měření sil vybojovali pod Ještědem dva body za výhru v prodloužení po přestřelce 9:8.

Na čele produktivity libereckého týmu jsou dva hráči – Radek Valeš a Prokop Ferdan. Valeš vede s 27 body (11+16) kanadské bodování týmu, Ferdan je se čtrnácti góly nejlepším střelcem. Do branky Liberce se nejčastěji staví Vít Vaníček, jenž průměrně inkasuje pět branek za zápas a jeho procentuální úspěšnost je 73%.

Pardubický kouč Ladislav Štancl v posledních duelech spoléhá na mladého talentovaného brankáře Martina Haleše, který má sice téměř stejnou úspěšnost zákroků jako Vaníček, ale průměrně inkasuje 6,7 branek na zápas. Na čele produktivity východočeského celku je s 25 kanadskými body (15+10) kapitán Martin Zozulák, ten zaznamenal v posledním vzájemném zápase s Libercem hattrick. Nejlepším střelcem je Jan Kourek, který se v posledních zápasech nachází v dobré formě.

Východočeši sehráli v minulém týdnu tři duely, dva z nich vyhráli v nastaveném čase, naposledy ale v neděli prohráli ve výjezdním utkání s Bulldogs Brno 6:9, na tříbodovou výhru čekají již čtyři zápasy. Liberec je na vítězné vlně, ve středečním pohárovém utkání postoupil do semifinále přes Bohemians výhrou 5:2 a předtím vyhrál dva zápasy v Tipsport Superlize. „Je důležité se připravit hlavně v tréninku, v něm to vše začíná. Abychom si řekli, co chceme hrát a podle toho postupovali každý den, v pátek to prodali a konečně získali tři body,“ přeje si nejlepší pardubický střelec Jan Kourek.

17. kolo Tipsport Superligy:

pátek 21. prosince, 18:00, SH Dašická: Sokol Pardubice – FBC Liberec