Pardubice v pátek udržely těsné vedení nad Ostravou, v sobotu v Otrokovicích už se jim to nepovedlo

Sokol Pardubice zažil náročný pátek a sobotu. Nejprve v dramatické dohrávce 2. kola udržel v hale Dašická těsné vedení 6:5 nad Ostravou a posunul se tabulkou vzhůru. Na zlepšený výkon ovšem Pardubice nenavázaly po dlouhé cestě do Otrokovic nenavázaly, proti Panthers ztratily dobře rozehraný zápas o důležité tři body. V pátek si první start v Tipsport Superlize připsal Vojtěch Kaluža, v sobotu Marek Weinelt a David Petržela.

Sokol se po nepovedeném zápase v Brně zmátořil a v páteční dohrávce 2. kola Tipsport Superligy v hale Dašická se v 15. minutě ujal vedení. Pardubičtí založili rychlý protiútok, Zozulák poslal míček na pravou stranu Janu Kourkovi a ten ho z první poslal přímo do pravého horního rohu branky – 1:0. Klíčová pro celkový výsledek byla druhá třetina. Ostrava sice hned v jejím úvodu srovnala, Pardubice ale v jejím zbytku odskočily na rozdíl pěti branek. Vedení si vzaly zpět na svou stranu ve 26. minutě dvěma přesnými zásahy v rozmezí sedmi vteřin, nejprve se prosadil Michal Janeček, po něm z předbrankového prostoru Ivo Teichman. V polovině utkání dobře pracoval v předbrankovém prostoru Jan Kourek, za což byl odměněn gólem a ve 34. minutě vyhnal Klobučníka z brankoviště gólem ze samostatného úniku Přemek Pakosta. Ani Laja však dlouho čisté konto neudržel, střelou z výběhu pod ruku ho překonal Martin Zozulák – 6:1. Ostrava se ovšem nevzdala a v 56. minutě už bylo vedení Sokola pouze jednogólové, domácí už ale těsnou výhru 6:5 uhájili.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Padesát minut koncentrovaný a zodpovědný výkon, kdy si troufám tvrdit, že jsme soupeře přehráli. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme odskočili do vedení. Škoda, že jsme ve třetí třetině trochu změnili naši hru a nehráli jsme více na míčku, tím jsme soupeři dali šanci vše zdramatizovat. Bereme to ale pozitivně jako ponaučení do dalších zápasů.“

Tipsport Superliga, dohrávka 2. kola:

Sokol Pardubice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 6:5 (1:0, 5:1, 0:4)

Branky a asistence Pardubic: 14:35 Kourek (Zozulák), 25:13 Janeček (Bílý), 25:20 Teichman (Žáček), 30:06 Kourek (Bílý), 33:18 Pakosta (Janeček), 37:23 Zozulák.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora; Střely na branku: 22:28;Zblokované střely:11:6; Vyloučení: 3:0; Využití: 0:0; Diváci: 262.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek, Slabý, Kaluža – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Janeček, Savický.

Východočeši se po krátkém odpočinku v sobotu po poledni vydali k zápasu 9. kola do Otrokovic. Dlouhá cesta jim ze začátku nedělala problémy, v 5. minutě je poslal do vedení střelou z levé strany David Žáček. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany, v polovině první části využil rychlý protiútok Přemek Pakosta, jenž zakončoval z levé strany na zadní tyč. Pardubice měly sice po dvou gólech mírně navrch, jenže ještě v první části přišlo snížení po křižné přihrávce a střele z první, na kterou Haleš nestačil. Hostům nevyšel vstup do druhé dvacetiminutovky a rychle bylo srovnáno na 2:2. Následně ubránili početní výhodu, ale ve 34. minutě šly do vedení Otrokovice proměněným rychlým únikem. Sokol dostal také k dispozici početní výhodu, tu však ke srovnání nevyužil, a naopak soupeř mu odskočil na rozdíl dvou branek. Na začátku třetí třetiny se podruhé v utkání zůstal za obranou soupeře volný Jan Kourek, jenž využil přihrávky od Bílého a snížil na 4:3. Pardubice ubránily další oslabení, jenže poté přišla třígólová smršť v podání Panthers, kteří se tak ujali vedení 7:3. V 56. minutě vykřesal Sokol naději na srovnání Martin Zozulák, který prolomil pardubické trápení v trestných stříleních. O necelou minutu později už byl rozdíl pouze dvougólový, Přemek Pakosta využil špatného výhozu Michajloviče a poslal míček do pravého horního rohu branky. Pardubičtí měli minutu a půl před koncem k dispozici další početní výhodu, tu ale nevyužili a v dalším důležitém souboji padli 7:5.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Stejně jako proti Ostravě zápas rozhodla druhá třetina. Tentokrát bohužel v náš neprospěch, kdy jsme si hru zbytečně komplikovali a domácí toho využili. Ve třetí třetině pak zkušeně využili oken v naší obraně, kdy jsme se snažili o vyrovnání. Bohužel jsme dnes udělali hodně chyb. Cením si toho, že se hráči rvali až do konce i přesto, že to už bylo velice těžké.

Tipsport Superliga, 9. kolo:

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – Sokol Pardubice 7:5 (1:2, 3:0, 3:3)

Branky a asistence Pardubic: 4:23 Žáček (Petr), 11:59 Pakosta (Krigovský), 40:31 Kourek (Bílý), 55:17 Zozulák, 56:03 Pakosta (Krigovský).

Rozhodčí: Drápal, Pospíšil; Střely na branku: 18:17;Zblokované střely:14:9; Vyloučení: 2:3; Využití: 0:0; Diváci: 369.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek, Slabý, Weinelt – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Janeček, Petržela.