602_20181011_130710.jpg

Pardubice čekají dvě důležité bitvy během dvou dnů

V pátek 12. října má Sokol Pardubice na programu druhou dohrávku odloženého zápasu, po ní už tak bude mít stejně odehraných duelů jako ostatní týmy Tipsport Superligy. Východočechy čeká důležitý souboj s Ostravou, která má pouze o bod více. Odpočinek nebudou mít téměř žádný, jelikož v sobotu v poledne vyrazí do Otrokovic, kde se od 19:00 střetnou s místními Panthers.

Pardubice byly nucené odložit první dva zápasy nové sezony kvůli zdravotním problémům svého týmu. Dohrávka 2. kola s Ostravou se uskuteční v pardubické hale Dašická v pátek 12. října od 20:00. Sokol se doma představí po čtyřech venkovních duelech v řadě a znovu ve své vlastní hale bude hrát až na konci měsíce. Posledních pět vzájemných duelů Pardubic s Ostravou vždy vyhrálo domácí mužstvo. „Čeká nás další těžká prověrka. Soupeř má velice silný kádr, který přes léto posílil. Čekám velice vyrovnané utkání a věřím, že nás domácí prostředí vyburcuje k dobrému výkonu a doma získáme body,“ přeje si Štancl, pro jehož celek to bude teprve druhý letošní zápas v hale Dašická.

Pardubičtí florbalisté nebudou mít ani dvacet čtyři hodin na odpočinek, v sobotu je čeká daleká cesta do Otrokovic. S Panthers se jim v posledních zápasech příliš nedaří, naposledy nad nimi vyhráli v říjnu 2016 na jejich hřišti. Bude to další souboj o důležité body, Sokol ztrácí na sedmé Otrokovice jeden bod. „Bude to určitě náročné i vzhledem k tomu, jak máme teď nabitý zápasový program. Nicméně je to tak a je na nás všech, abychom se s tím popasovali. Pak nás čeká pauza, kdy bude čas na zregenerování. I s Otrokovicemi to bude tradičně vyrovnaný zápas, ve kterém se budeme muset poprat s velmi dobrou obrannou hrou soupeře,“ řekl Štancl. Pardubice budou mít následující víkend reprezentační přestávku a další týden se vydají znovu na Moravu.

Ještě před náročným závěrem týdne Sokol Pardubice vyřídil čtyřem hráčům A týmu střídavé starty do 1. ligy. Do dresu Náchoda se vrátí jeho odchovanec Ondřej Hušek, spolu s ním budou druhou nejvyšší soutěž hrát také Lukáš Slabý, Petr Černý a Jan Savický. „Jedná se o mladé kluky, kteří právě v tomto věku potřebují maximální herní vytížení. V současné chvíli jej ale v našem týmu nemají takové, jaké bychom potřebovali, a proto jsme rádi, že jej budou mít v 1. lize v Náchodě. Zároveň je máme stále k dispozici my v kompletním tréninkovém procesu i zápasech. Takže kluci mají možnost jak tréninkového, tak herního sportovního růstu. Jejich potenciál je velký a naší snahou je ho co nejvíce rozvíjet. Právě zápasové vytížení je tou správnou cestou. Jejich harmonogram budeme vždy tvořit dle daného týdne podle tréninkového programu a zápasového rozpisu našeho A týmu. Kluci tak absolvují i některé tréninky v Náchodě a na zápasy budou jezdit vždy podle aktuální situace a vytížení v našem A týmu,“ vysvětlil hlavní trenér Sokola.

Tipsport Superliga, dohrávka 2. kola: 

pátek 12. října, 20:00, SH Dašická: Sokol Pardubice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Tipsport Superliga, 9. kolo: 

sobota 13. října, 19:00, Městská hala Otrokovice: Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – Sokol Pardubice