Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice v těžké bitvě těsně nestačily na Českou Lípu

Sokol měl po problémech s rozbitým autobusem na cestě do České Lípy dobrým vstup do utkání, skóre otevřel Janeček. Vedení překlopil znovu na stranu hostů Krigovský, jenže poté už musely Pardubice dotahovat, poprvé se jim to povedlo, podruhé už ani přes velkou snahu ne. Aktuálně tak ztrácí dvě kola před koncem základní části na desátou Českou Lípu pět bodů.

Pardubice se hned v úvodu důležitého utkání dostaly do vedení, Škeřík poslal balonek k pravému mantinelu na Michala Janečka, který ihned zamířil přesně mezi tři tyče – 0:1. Jenže netrvalo ani minutu a bylo srovnáno, Česká Lípa aktivně napadala rozehrávku soupeře, což se jí vyplatilo, vybojovala balonek a Jaromír Ekl ho z bezprostřední blízkosti poslal za Haleše – 1:1. Sokol měl dvě velké šance, aby si vzal vedení zpět, gólman Ponomarev byl ale se svými zákroky úspěšný, poté se musel také předvést gólman hostí. Pardubičtí se znovu dostali do vedení v 18. minutě, kdy zůstal před bránou clonit obránce Filip Krigovský a úspěšně dorazil střelu Janečka z levé strany – 1:2.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé části, o druhé srovnání domácích se postaral ve 26. minutě Štěrba přesnou ranou vedle obránce z výběhu z levé strany – 2:2. Česká Lípa šla poprvé do vedení v polovině duelu, Ekl našel z levé strany na zadní tyči volného Krajcigra, jenž rychlým zakončením zužitkoval početní výhodu – 3:2. Na srovnání stačily Sokolu jen dvě minuty, Zozulák posunul balonek před bránu na Jana Kourka, jenž překonal gólmana bekhendovým blafákem – 3:3.

První větší šanci soupeře ve třetí třetině ještě Sokol ustál, ve 48. minutě už se ale prosadil po rychlém útoku z levé strany na bližší tyč Ekl, jehož druhá přesná trefa se nakonec ukázala jako rozhodující – 4:3. V závěru bylo znát, jak moc je tento duel pro oba týmy důležitý, po dvou současných vyloučeních dostaly Pardubice tři a půl minuty před koncem možnost přesilovky. Tu ovšem ke srovnání nevyužily a nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „V utkání bylo vidět, o co jde. Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, ale bohužel byli domácí šťastnější. Budeme bojovat dál.“

24. kolo Tipsport Superligy:

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Pardubice 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Rozhodčí: Nábělek, Štengl; Střely na branku: 28:24; Vyloučení: 3:3, navíc Krajcigr (Česká Lípa) osobní trest; Využití: 1:0; Diváci: 221.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý.