Související zápasy

SOKOLI Pardubice
641_20190207_091055.jpg

V pátek proti Chodovu, v neděli boj o udržení v České Lípě

Do konce základní části Tipsport Superligy zbývá odehrát poslední čtyři kola, dva zápasy čekají pardubické florbalisty v závěru tohoto týdne. V pátek vyrazí na Jižní Město, kde se od 19:00 střetnou s v tabulce čtvrtým Chodovem. Klíčový souboj přijde na řadu v neděli od 17:00 v České Lípě, nedělní soupeř se totiž v tabulce nachází hned před dvanáctými Pardubicemi, které potřebují nutně bodovat, aby se přiblížili záchraně.

Po jednom volném víkendu se Tipsport Superliga opět rozjíždí na plné obrátky, Sokol odehraje z posledních čtyř kol hned tři zápasy na hřištích soupeřů. Pardubičtí florbalisté, kteří se aktuálně nacházejí s devatenácti body až na dvanácté pozici, si zpestřili přípravu na závěr základní části hokejem. „Hráli jsme staří proti mladým, byla to sranda. Většina kluků stále po delší době na bruslích, je to zase něco jiného než florbal,“ říkal pardubický obránce Lukáš Slabý.

Již v pátek vyrazí do hlavního města k utkání 23. kola, na Jižním Městě je nečeká nic lehkého, střetnou se s Chodovem, proti kterému se jim dlouhodobě příliš nedaří. Svěřenci trenéra Podhráského se aktuálně nachází na čtvrté pozici, ale jen o bod před nimi jsou Vítkovice. Pražané v lednu padli po nájezdech s Českou Lípou, poté si však připsali skalp úřadujícího mistra. V posledním utkání ztratili bod v derby s Bohemians, které nakonec vyhráli 3:2 po prodloužení. Páteční soupeři mají podobnou úspěšnost ve využití přesilovek, Sokol je ale více vylučovaný a Chodov lépe brání svá oslabení. Chodovští jsou aktivnější ve střelbě a mají také větší úspěšnost, což bude jeden z klíčů utkání, zda se Sokol oklepe z domácí porážky od Tatranu 0:7.

Také v neděli bude muset Sokol cestovat na hřiště svého soupeře, vydá se do České Lípy, kde se bude hrát o velice cenné body. Česká Lípa ještě před utkáním s Pardubicemi hraje v pátek doma proti Otrokovicím. Aktuálně se nachází na jedenácté příčce hned před Pardubicemi, které na ni ztrácí dva body, oba celky bojují o posun tabulkou vzhůru, deváté a desáté místo zaručuje přímou záchranu. Východočeši mají s Českou Lípou dobrou bilanci, porazili ji třikrát v řadě, v úvodu sezony ji porazili v ČSOB Pojišťovna ARENĚ 5:3. V letošním první vzájemném střetnutí byly nakonec rozhodující přesilové hry, Pardubice využily dvě ve třetí třetině, čímž odskočily na konečných 5:3.

Tipsport Superliga, 23. kolo: 

pátek 8. února, 19:00, SH Jižní Město: FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Sokol Pardubice

Tipsport Superliga, 24. kolo: 

neděle 10. února, 17:00, SH Česká Lípa: FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Pardubice