Související zápas

SOKOLI Pardubice

Sokol vybojoval proti Chodovu cenný bod

Východočeši vstoupili do zápasu na Jižním Městě bez kapitána Zozuláka, v 6. minutě se ujali vedení, které drželi polovinu zápasu. Po vyrovnání Chodova si ještě třikrát vypracovali jednogólový náskok, a to i přesto, že domácí byli střelecky aktivnější. Sokol však čtyři minuty před koncem inkasoval vyrovnávací branku a nakonec se musel smířit jen s bodem po prohře v prodloužení.

Pardubický celek byl na začátku zápasu více na míčku, první větší příležitost si vypracoval po pěti minutách hry, kdy měl před sebou odkrytou branku Kourek, ale minul. O minuty později už mířil přesně Petr Černý, jenž si zpracoval dlouhou nahrávku od Šmída vzduchem, obhodil si bránícího hráče a pohlednou akci zakončoval ze vzduchu – 0:1. Do dvoubrankového vedení mohl hosty poslat Šmíd, při trestném střílení si položil brankáře, ale branku přestřelil. V závěru třetiny byl v další velké šanci před brankou číhající Kourek, ten po Dleskově nahrávce před odkrytou brankou nedokázal trefit míček z první.

Pardubický gólman Levínský měl na začátku druhé části štěstí, nejprve ho zachránila branková konstrukce a poté i jeho spoluhráč, který při další velké šanci Chodova odpálil balonek ven z brankoviště. Sokol ustál dvě velké šance soupeře a sám zahrozil, Janeček však neproměnil samostatný únik. Pardubičtí inkasovali ve 35. minutě z rychlého útoku, po třech minutách jim vrátil vedení střelou z levé strany na bližší tyč Adam Šmíd – 1:2. Další vyrovnávací branku inkasovali hosté v oslabení, a ještě do konce druhé periody otočil pražský tým vedení na svou stranu – 3:2.

Srovnání přišlo hned z kraje třetí dvacetiminutovky, kdy našel Černý z pravé strany na hranici velkého brankoviště Davida Žáčka, ten se prosadil i přes obležení dvou protihráčů – 3:3. Útočník Petr Černý zažíval na Jižním Městě povedený návrat do sestavy, po Oubrechtově dlouhém lobu před bránu se trefil podruhé v utkání ze vzduchu a poslal Pardubice zpět do vedení – 3:4. To netrvalo příliš dlouho, po ubráněné přesilovce se ale Sokol dostal na konci 55. minuty do nejtěsnějšího možného náskoku. Kourek nejprve potřetí v zápase selhal ve velké šanci, to ale napravil hned v další šanci, z levého rohu hřiště se dostal s balonkem před bránu a zasunul ho vedle ležícího brankáře – 4:5. Ani toto vedení však nevydrželo Pardubicím dlouho, po necelé minutě Chodov srovnal, o rozhodnutí se mohl v závěru postarat Pakosta, který však neuspěl. Domácí sáhli v prodloužení ke hře bez brankáře a v 62. minutě jim vystřelil bod navíc z levé strany Ondrušek – 6:5.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Po dnešním utkání jsme určitě spokojenější my. Za bojovnost bychom si bod navíc zasloužili, ale Chodov prokázal více zkušeností. Těší mě, že při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti jsem dnes vyhráli. Věřím, že nám takový zápas pomůže do klíčového závěru.“

23. kolo Tipsport Superligy:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Sokol Pardubice 6:5 po prodl. (0:1, 3:1, 2:3 – 1:0)

Rozhodčí: Černý, Janoušek; Střely na branku: 41:17; Vyloučení: 0:2; Využití: 1:0; Diváci: 88.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý, Petržela.