732_20191219_182527.jpg

Poslední zápasy roku 2019 jsou tady! Pardubice se utkají s Bolkou a Panthers

Poslední vzájemné střetnutí nedopadly dobře, nyní však mohou soupeřům zatopit. SOKOLI Pardubice uzavřou kalendářní rok 2019 dvěma zápasy. V pátek se doma utkají s aktuálním lídrem soutěže Mladou Boleslaví a v neděli vyrazí na palubovku Otrokovic.

Když se naposledy A-tým utkal s Mladou Boleslaví na jejich domácí půdě, tak slavila Bolka. Utkání, které se odehrálo na začátku měsíce října vyhrála 8:3. Od té doby působí nezastavitelně. Aktuální lídr tabulky z dosavadních sedmnácti kol prohrál pouze jednou, když těsně padl s Chodovem 3:4. Skvělou sezónu má také útočník mladoboleslavského týmu Jiří Curney, který doposud zaznamenal 46 kanadských bodů. Zápas se odehraje už zítra 20. prosince od 18 hodin na Dašické.

O dva dny později zamíří SOKOLI do dalekých Otrokovic, kde se pokusí bodovat s místními Panthers. Náš nedělní soupeř se aktuálně nachází na šestém místě Superligy. Z posledních čtyř utkání ztratil body pouze s Bohemkou, se kterou prohráli Panthers 2:7. Při vzájemném měření sil v první polovině sezóny SOKOLI velkou část zápasu sahali alespoň po cenném bodu, nakonec ale padli na Dašické 7:10.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Těsně před Vánoci nás nečeká vůbec lehký víkend. Po Chodovu, který nám uštědřil velkou lekci náš čeká lídr tabulky z Boleslavi, který má teď obrovskou formu a my se musíme vzpamatovat z nepovedeného zápasu s Chodovem. Hlavním cílem tedy je zvednou bojovnost a týmový projev na hřišti, protože jen tak se můžeme posunout dál a nepřešlapovat na místě. Pevně věřím, že si ze zápasu s Chodovem vezmeme velké ponaučení a podáme diametrálně odlišný výkon. V neděli daleká cesta do Otrokovic, kde platí vlastně to samé, chceme podat bojovný, odhodlaný, odvážný a hlavně týmový výkon, od kterého se odrazíme do roku 2020.“

Superliga florbalu, 18. kolo:

pátek 20. prosince, 18:00, SH Dašická: SOKOLI Pardubice – Technology florbal Mladá Boleslav

Superliga florbalu, 19. kolo:

neděle 22. prosince, 18:00, Městská hala Otrokovice: Hu-Fa Panthers Otrokovice  – SOKOLI Pardubice